MEB: Okul Yöneticileri de İzinli Sayılacak!

MEB, 2 haftalık koronavirüs tatilinde okul idarecilerini de izinli saydı.

Özel 13.03.2020, 17:04
MEB: Okul Yöneticileri de İzinli Sayılacak!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bakan Ziya Selçuk imzalı ve idari izin konulu resmi yazıyı bugün 81 il valiliğine gönderdi. Koronavirüs nedeniyle yapılan 2 haftalık tatil için 4 maddelik idari izin genelgesinin giriş kısmında şu ifadelere yer verilmiştir:

(...)Bu süreçte bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edilmiş; bu eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere genel idari izin verilmiştir.

Genelgenin Tamamı İçin Tıklayınız

Dolayısıyla okullarda görevli müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı ve okul/kurum müdürleri de 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında izinli sayılarak okula gitmeyeceklerdir. Fakat, okul/kurum idaresi dezenfekte çalışmaları için gerekli tedbirlerin alınması ve görevlendirmelerin yapılması için genelgenin 4. maddesi kapsamında görevlendirilmişlerdir.

Öte yandan okul/kurum idarecileri dışındaki milli eğitim yöneticileri(şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdürleri) izinli sayılmayacaktır.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (11)
Haydar 4 ay önce
Okullarda çalışan hizmetlileri insan yerine koyanmı var tabi çalışacaklar..
Elif 4 ay önce
Ardahanda il milli eğitim idare personelinin izinli olmadığını soyluyor
muhammed 4 ay önce
Bakan izin verir. Altındakinin altının altı izin vermiyor. Ayaklar baş başlar ayak olmuş. Kendi izne gidemiyor emir verecek altındaki adam azalınca krize giriyor. Bana yoksa sen nasıl gidersin. Bina insandan kıymetli
Ahmet 4 ay önce
Kocaeli mem'dede idareciler okulda
Ahmet 4 ay önce
KÜTAHYA genelinde de okul idarecileri, memurlar ve typliler okula gidiyor. Biri virüs kaptıktan sonra gitmeyin derler değil Mİ?Yalnız o virüs mutlaka birine bulaşmalı o zaman adam yerine konacak o insanlar !!! Onlara virüs yok mu!!
seyda 4 ay önce
okulda çalışan herkese tatil
Gemcay 4 ay önce
Okulda çalışan temizlik görevlileri çalışacaktı acaba
Derya 4 ay önce
Ben okulda çalişan bir güvenlik görevlisinin. İnsanlarla en çok biz diyalog kurmaktayız. Ama bize izin yok. Bizim suçumuz. Typli olmakmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@