banner476

Meflokin koranaya çare olacak mı ? Rusya çalışma başlattı.

Meflokin koranaya çare olacak mı ? Rusya çalışma başlattı.

Özel 28.03.2020, 17:57 28.03.2020, 17:58
Meflokin koranaya çare olacak mı ? Rusya çalışma başlattı.

Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), antimalaryal ilaç Meflokin bazlı bir koronavirüs tedavi rejimi başlattı. Bu FMBA basın servisi tarafından bildirildi.

Yüksek seçiciliğe sahip ilaç, koronavirüsün hücre kültüründeki sitopatik etkisini bloke eder ... Makrolid antibiyotikler ve sentetik penisilinler eklemek, sadece ikincil bakteriyel-viral bir sendromun oluşumunu önlemekle kalmaz, aynı zamanda antiviral ajanın kan plazması ve akciğerlerdeki konsantrasyonunu arttırmanıza izin verir .

Tedavinin yeni bir pnömoni tipinin çeşitli şiddet derecelerinde etkili olacağı belirtilmektedir.

MEFLOKİN HAKKINDA WKİPEDİADA YER ALAN BİLGİ

Meflokin marka adları altında satılan, Lariam diğerleri arasında, önlemek veya tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır sıtma . Önlenmesi için kullanıldığında bu haftada bir kez alınır ve potansiyel maruz kalmadan önce bir veya iki haftalık başlamış ve potansiyel maruz kaldıktan sonra dört hafta süreyle devam edilmelidir. Hafif veya orta sıtmayı tedavi etmek için kullanılabilir, ancak şiddetli sıtma tedavisinde kullanılmamalıdır. Bu ağızdan alınır.

Ciddi yan etkiler gibi potansiyel olarak uzun vadeli ruh sağlığı sorunları şunlardır depresyon , halüsinasyonlar ve anksiyete ve bu gibi nörolojik yan etkiler zayıf denge , nöbetler ve kulaklarda çınlama . Bu nedenle ruh sağlığı sorunları veya öyküsü olan kişilerde önerilmez epilepsi . Yaygın görülen yan etkiler kusma, ishal, baş ağrısı ve döküntü bulunmaktadır. Bu tavsiye edilmez gebelik diğer seçenekleri kullanılamaz sürece. Bu sırasında kullanılmamalıdır emzirme .

Meflokin 1970'lerde Amerika Birleşik Devletleri Ordusu tarafından geliştirilen ve 1980'lerin ortalarında kullanıma girmiştir. Bu üzerindedir Temel İlaçlar Dünya Sağlık Örgütü'nün List , bir ihtiyaç en etkili ve güvenli ilaçların sağlık sisteminin . Bu bir şekilde kullanılabilir jenerik ilaç . İçinde toptan satış fiyatı gelişmekte olan ülkelerde yaklaşık US doz başına $ 0,6-1,3 olduğunu. ABD'de yaklaşık 10 $ bir doz maliyeti.

kaynak : https://en.wikipedia.org/wiki/Mefloquine

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@