banner476

Merakla Beklenen 20 Bin Ek Atama Takvimi Açıklanıyor

Merakla Beklenen 20 Bin Ek Atama Takvimi Açıklanıyor

Özel 26.03.2020, 22:26
Merakla Beklenen 20 Bin Ek Atama Takvimi Açıklanıyor

20 bin ek atama takvimi merakla bekleniyordu. Müjdesi verilen 20 bin ek öğretmen ataması ile ilgili MEB Öğretmen Atama Platformu Facebook grubunda paylaşılan bir gönderi atama bekleyen öğretmenleri heyecanlandırdı. İşte o gönderi mebpersonel.com farkıyla .:

Sayın hocalarım oncelikke hayırlı aksamlar diliyorum.Dayananadim Ozan'la konuştum o da grupla paylaşmış.Yoksa direkt açıklama yapacaktım zaten.Yaklasik 7 dk sayın Hamza hocayla telefonda konustuk ve konuşma mevcut.Öncelikle şunu soylemek istiyorum bir bakan var ve de genel müdür hastalik, virüs vs dinlemeden bu saatte bile bakanlıkta bizler için çalışıyorlar.Cok şey konuşuldu fakat 2 konuya değinecem.

1) Bu süreci yaşamış biri olarak öğretmenler atanır okullar açık olur gider sözleşmeyi imzalariz, atandigimiz okuldan üst yazı gelir vs sigorta girişi yapılır.Boyle bu durumda bir vaka da idari izinli sayılırız maaş, ek ders vs ödemesi yapilir.

Sayin Hamza hoca ve bakanlık olarak yazılan her şeyi görüyorlar ve başta Hamza hoca olmak üzere bazı yorumlardan herkes rahatsız.Aynen denileni size aktaracağım."Ücretli calisinlar sıkıntıda, özel sektorde çalışanların belki 1 yıllık birikimi yok olacak, pastaneler kapanacak, fabrikalar kapanacak vs burda atanmak için uğraşan yüzbinlerce insan var 18 Mart'ta atananlar şuan atanmış birer öğretmen maalesef mümkün olmayan bir şey istiyorlar bilgisayar ortamında kararname vs bu da asla mümkün değildir. Öğretmen idealist olur.Burada vakadan dolayı belki en fazla 3-4 ay sadece maaş almayacaklar o kadar.Kararname hazır yarın okullar acillsin gider görevlerine başlarlar.Kesinlikle atanmissin.Bu durumda vaka var, virüs var, ölüm var öncelikle bu bilinçle hareket etmeliyiz.Bizler burada yeri geldi bazı arkadaşlarınıza maddi açıdan yardımcı olduk dun bile birine 1000 TL kendi hesabimdan gönderdim.Bizler sizi çok seviyoruz sizler için mücadele ediyoruz.İsrtirham ediyorum bu süreçte bizler ogretemene yakışır bir şekilde hareket edelim.

2) Sayın Hamza hocamız haftaya açıklama yapacağını söyledi.Ben de bilgi amaçlı mi yoksa takvim mi diye sordum.Yok yok şimdi bile çalışıyoruz haftaya bile kalmadan belki EN KISA ZAMANDA EK ATAMA TAKVİMİNİ ilan edeceğiz.Herkes rahat olsun dedi.Herkese çok selamı var.

Böyle bir genel müdürümüz var bu ortamda bile çalışıyorlar ne desek az.Allah binlerce kez razı olsun.Dedigim gibi konuşulan daha konular var da şimdilik bu kadarini paylasacam.Sahsen tüm arkadaslarim, hocalarım için cikarsiz bir şekilde sadece dua için elimden geleni yapıyorum.Yapmaya da devam edeceğim.Herkese saygılarımla.

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Yorumlar (2)
Öğretmen 7 ay önce
Sanat Tariihine de kontenjan verilsin artık.
Öğretmen 7 ay önce
Sanat Tarihine de kontenjan verilsin artık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@