banner476

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan Twitter Üzerinden Önemli Açıklamalar...

Özel 14.03.2020, 20:30 14.03.2020, 20:36
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle okullara 2 hafta ara verilirken, Bakan Selçuk paylaşımlarına Twitter ve sosyal medya hesapları üzerinden devam ediyor.

İşte Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk'un Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımlar:

***Uzaktan eğitimle ilgili olarak tüm süreci haftaiçi size simülasyonlar ile anlatacağız. Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA’nın kullanımını örnek videolarla aktaracağız. Öğrencilerimiz bugünden itibaren evdeler. Bir sonraki hafta uzaktan eğitim başlıyor. Ailelerimizin bizimle işbirliği içinde olmaları çok önemli. Biz gerekli altyapıyı ulusal ölçekte sağladık; velilerimizin de katılımıyla eğitimi zenginleştireceğiz.

***Tokalaşmayalım ve birbirimize yaklaşmayalım diye salık verdiğimiz şu günlerde kendimizi ellerine güvenle teslim ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını yürekten kutluyorum.

***Çocuğunuza sürecin devletimizin kontrolünde olduğunu, bizlerin gerekli hijyeni sağlayıp, tedbirleri yerine getirdiğimiz sürece güvende olduğumuzu belirtin. Çocuklar duydukları bilgilerle korkular geliştirebilirler. Lütfen çocukların duygularını ifade etmelerine olanak tanıyın. Lütfen virüs hakkında konuşurken kısa ve açık konuşmaya, aldığımız tedbirleri virüs ekseninde değil genel temizlik kuralları çerçevesinde anlatmaya gayret edin ve konuşmalarınızla çocuğun kendisini güvende hissetmesini sağlayın. Çocuklarımızın mutlak suretle güvende olduklarını duymaya ihtiyaçları var. Biz öğrencilerimize, tedbir amacıyla eğitime ara verdiğimizi anlattık. Velilerimizden ricam virüsü, çocukta bir travmaya dönüşmeyecek şekilde gündemlerine almalarıdır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
FATMA ZEHRA 7 ay önce
ÖĞRENCİLER NASIL GİRECEK EBAYA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@