banner476

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan "Tatil ve Uzaktan Eğitim" İle İlgili Detaylı Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan "Tatil ve Uzaktan Eğitim" İle İlgili Detaylı Açıklama.... Tüm detaylar haberimizde (mebpersonel.com)

Özel 12.03.2020, 21:26 12.03.2020, 21:32
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan "Tatil ve Uzaktan Eğitim" İle İlgili Detaylı Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan "Tatil ve Uzaktan Eğitim" İle İlgili Detaylı Açıklama.... Tüm detaylar haberimizde (mebpersonel.com)  Öğrencilerimizin öğretmenlerimizin sağlığı için Nisan ayında yapılacak ara tatil öne alınmıştır. 16 Martt'tan itibaren tatil başlayacak 23 Martt'tan itibaren de evde eğitim süreci başlayacak. Uzaktan öğrenme sistemi ile televizyon ders programı ile ülkemiz model ülke olacaktır.


Öğrencilerimiz EBA ile ders ortamını evlerinde görecektir. İlk ve orta dereceli tüm okullarımızda haftalık ders programı yeniden düzenlenecek.

Eba ve TRT ile dersler bilişim ortamında verilecek. Öğretim kademelerine göre yarım gün mü tam gün mü senkron a senkron mu olacak hepsinin alt yapısı hazırlandı bunları daha sonra sizlere sunacağız. AYT TYT hazırlanan öğrencilere de ücretsiz destek aracı ile Eba üzerinden derslere devam edeceklerdir.

Bakanlığımız en ince ayrıntıları kullanarak EBA üzerinden ve TRT üzerinden yayımlanarak öğrencilerimiz kendi derslerini alabilecekler.

İlkokul 1 den Lise 12 ye kadar tüm öğrencilerimiz için uzaktan eğitim için hazırlanan tüm materyaller hazırlanmıştır. İnternet ortamında EBA üzerinden tüm öğrencilerimiz hizmet almaya ve öğretmenlerimizle iletişim halinde olacaktır. Ayrıca ücretsiz İnternet verilecektir. 3 GB İnternet desteği sağlayacağız.

Ayrıca yüz yüze eğitim tekrar olunca TELAFİ EĞİTİM programı da yapılacaktır.

Koronavirüs ile ilgili her türlü bilgi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmaktadır. Çocuklarımız ilk 1 haftayı dinlenerek geçirsin velilere tavsiyemiz budur. Özellikle çocuk edebiyatı kitapları okumalarını istiyoruz.

Tüm bu konular resmi sitemiz üzerinden de ayrıntılı olarak açıklanacak. Sınavlar dahil öğrencilerin mağdur olmaması için her türlü senaryoyu hazırladık tedbirleri de aldık külliyede de bunları sunduk.

Öğretmenlerimiz öğrenciler tatilde iken okullarda bulunuyordu. Öğretmenlerimiz de tatil de olacak.

Öğretmenlerimiz okula gitmeyecek. Özellikle ücretli öğretmenler üzerinden Ek ders ödemeleri soruldu bu konular bürokratik konular ama kimseyi mağdur etmeyeceğiz dedi EKYS yapılacak.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@