banner476

Öğrencilere ücretsiz internet Vodafone Türk Telekom ve Turkcell için nasıl alınır?

Mili eğitim bakanlığımın eba üzerinden uzaktan eğitim açıklamasının ardından gözler erişim için gerekli olan internet sorununa çevrildi. Operatörle son olarak 3 GB ücretsiz internet kotasını 6 GB ve 8 GB olarak güncellediklerini açıkladılar. Peki Öğrencilere 3 GB internet Vodafone Türk Telekom ve Turkcell için nasıl alınır? Detaylar haberimizde

Özel 16.03.2020, 11:20 16.03.2020, 11:38
Öğrencilere ücretsiz internet Vodafone Türk Telekom ve Turkcell için nasıl alınır?

23 mart pazartesi gününden itibaren öğrenciler ders eğitimlerini EBA üzerinden uzaktan eğitim olarak alacaklar. Operatörlerde daha önce ücresiz olarak açıkladıkları 3 GB internet kotasını 6 GB olarak güncellediler. Peki öğrenciler uzaktan eğitim için eba sistemi üzerinde kullanabilecekleri 6 GB ücretsiz interneti nasıl aktif hale getirecekler. 

TURKCELL HAT SAHİBİ ÖĞRENCİLER  ; 

Türkcell'den yapılan açıklama ; 

  • EBA BiP kanalına abone olan kullanıcılara sadece eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 3 GB internet tanımlanacaktır. 
  • 13.03.2020 tarihi itibariyle internet faydası iki ye katlanarak 6GB olarak tanımlanacaktır.
  • Paketin üst hız limiti 7.2 Mbps'dir.
  • İnternet paket aşım ücreti tarife aşım ücreti üstünden devam edecektir.
  • Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz.
  • Bu internet paketinin kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir, bir sonraki döneme devretmez. Ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.
  • Kampanyaya katılım BiP kanalı üzerinden olup, ücretsizdir.
  • Paket sadece internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları pakete dahil değildir.
  • Paket hakları ve fayda başkasına devredilemez.
  • EBA 3 GB hediye internet kampanyasından bireysel ve kurumsal faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip olan kullanıcılar yaralanabilecektir. Data Hatları bu kampanyadan yararlanamaycaktır. 

 VODAFONE HAT SAHİBİ ÖĞRENCİLER ; 

3Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kampanyası
Kurumsal ve bireysel faturalı ve faturasız tüm Vodafone aboneleri, Milli Eğitim Bakanlığına ait olan eba.gov.tr ve EBA uygulaması üzerinden hizmet sunan eğitim portalına her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayabilecek. Vodafone, Mart ayı sonuna kadar Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerine erişmek isteyen kurumsal ve bireysel tüm müşterilerine bakanlığın 3 GB’lık desteğine 3 GB daha ekleyerek toplam 6 GB internet tanımlayacak.

TÜRK TELEKOM HAT SAHİBİ ÖĞRENCİLER ;

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu kullanımlarına 3GB hediye!
Kampanyadan yararlanmak için EBA yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Öğrenci ve öğretmenlerin EBA mobil uygulamasıyla ders dışı zamanlarda eğitim materyallerine ulaşabilmesi artık çok kolay!

EBA uygulamasında kullanabileceğiniz 3GB internet desteğine 5GB daha ekledik! EBA uygulamasında geçerli 8GB internetiniz tanımlandığında bilgilendirileceksiniz.​ 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (7)
Vodafone müşterisi 7 ay önce
Neden her mesaj için 40 kuruş kesiliyor. Bu haksızlık. Diğer operatörlere ücretsiz mesaj gelmiş . Ama vodafoneden 40 krş kesiliyor !!
Ayşe yigit 7 ay önce
İnternet çalışmıyor LÜTFEN yardım edin
Yusuf 7 ay önce
Çok iyi
Meryem kurt 7 ay önce
Eba için üç gb
Hande 7 ay önce
Ya ben anlamadım nasıl yapacaz
kallem 5 ay önce
senin tarife ne
Melek Kızıler 7 ay önce
Bana gelmedi ki

Gelişmelerden Haberdar Olun

@