banner476

Öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? Dikkat edilecek hususlar

2020 Öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? Dikkat edilecek hususlar ayrıntılar haberimizde

Özel 08.03.2020, 11:10 08.03.2020, 11:26
Öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? Dikkat edilecek hususlar

20 Bin Öğretmen ataması için tercihler 9 Mart 2020 tarinde  başlıyor . Uzun bir sürecin son aşaması ve en öenmli basamakarlından biri olan Öğretmen atama terchileri nasıl yapılacak? Öğretmen atama tercihlerinden nelere dikkat edilecek. Öncelikle MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre başvurULAR  9-13 mart tarihleri arasında ypılacak ve sözleşmeli öğretmen adaylarına tercihler için 40 okul açılacak ve atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak ve 41. tercİH olarakta puanının yetmesi halinde tercihleri dışınnda eğitim kurumlarına atanma istediginde bulunabilecek.Atama sürecinde atamaya dair her türlü bilgiyi mebpersonel.com sitemizdde bulabileceksiniz.

MEB SÖZLEŞEMLİ ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZUNDA ÖĞRETEN ATAMALARI TERCİHLERİ HAKKINDA YAPILAN AÇIKLAMADA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 

Tercihler ;

9.1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

9.2. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

9.3. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

9.4. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

 9.5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

9.5.1. “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

9.5.2. “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

9.6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

9.7. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

10. Atamalar 10.1. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

10.2. Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@