banner476

Öğretmenler EBA'da Sınıf/Şube Nasıl Oluşturabilir? Öğrencilerine Çalışma Nasıl Gönderir?

Mebpersonel.com Olarak Merak Edilen Soruları Cevaplamaya Devam Ediyoruz: Öğretmenler EBA'da Sınıf/Şube/Grup Nasıl Oluşturabilir? Dersine Girdiği Öğrencilerine Çalışma/Video/Ödev Nasıl Gönderir?

Özel 19.03.2020, 23:05 20.03.2020, 13:01
Öğretmenler EBA'da Sınıf/Şube Nasıl Oluşturabilir? Öğrencilerine Çalışma Nasıl Gönderir?

EBA üzerinden bir öğretmen dersine girdiği öğrencilerden oluşan sınıf/grup/şube nasıl oluşturur? Bu öğrencilere yapmaları için ödev/çalışma/video vs. nasıl gönderir? Resimli anlatım Mebpersonel.com'da...

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

Sınıf/şube/grup nasıl oluşturulur?

EBA üzerinden öğretmen girişi yapılır ve 'Sayfam' yazısı tıklanır. Daha sonra sol taraftki sekmelerden 'Gruplar' yazısı tıklanır.

Açılan sayfada 'Şube Ekle' yazan yerin üzerine tıklanır.

Şimdi buradan sonra sınıf öğretmenleri girdikleri sınıfı seçmelidirler. Sınıf seçildiğinde, o sınıfa kayıtlı tüm öğrenciler öğretmenle ilişkilendirilir ve öğretmen kendi sınıfını EBA'da oluşturmuş olur.

Branş öğretmenleri ise şube ekle yazısına tıkladıktan sonra dersine girdiği tüm sınıfları sırasıyla seçmelidir. Bu sayede dersine girdiği sınıflardaki öğrencileri kendine tanımlamış olur ve bu öğrencilere video/alıştırma vb. çalışmaları gönderebilir.

Öğrencilere çalışma/alıştırma vb. nasıl gönderilir?

Sınıf/şube oluşturulduktan sonra yine sol taraftaki menüden 'Dersler' yazısı tıklanır.

Hangi dersten öğrenciye çalışma gönderilecekse o ders seçilir. Ders seçildikten sonra ünite ve konu başlıkları da sırasıyla tıklanır.

Açılan konu ile ilgili ''Ders Kitapları, Destek Anlatımlar, Kütüphaneden Öneriler'' sekmelerinden biri seçilir. Örneğin konu anlatım videolarının olduğu 'Destek Anlatımlar' yazısı tıklanır.

Bu ekranda öğrencinizin izlemesini/dinlemesini/yapmasını istediğiniz çalışmanın altında yer alan ok işaretine tıklamanız gerekiyor.

Açılan sayfada 'Çalışmayı göndermek istediğiniz şube ve grupları' seçip , çalışmanın başlangıç ve bitiş tarihini belirledikten sonra 'Devam Et' yazısına tıklayarak öğrencilere gönderiyorsunuz.

Bu şekilde gönderdiğiniz çalışmalar öğrencilerin EBA sayfasında çıkıyor.

Mebpersonel.com olarak EBA kullanımı ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (2)
Öğretmen 7 ay önce
Sistem bu akşam çöktü. Öğretmen olmama rağmen şuan sistemde ne okulum kaldı ne sınıfım ne de kaç gündür yüklediğim çalışmalarım. Ne yapacağımı bilmiyorum.
öğretmen 2 6 ay önce
Allah rızası için doğru dürüst bir sistem yapın da insanları sıkıntıya sokmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@