banner476

Öğretmenler Görev Yaptıkları İlçe Dışına Çıkmamalıdır!

Koronavirüs nedeniyle Türkiye evde kalma kuralına büyük oranda uymaktadır. Fakat öğretmenler riskte!

Özel 20.03.2020, 14:08 20.03.2020, 14:36
Öğretmenler Görev Yaptıkları İlçe Dışına Çıkmamalıdır!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'na bağlı okullar geçtiğimiz hafta koronavirüs sebebiyle tatil edildi.Tatil, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı. Aynı akşam Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tatil ile ilintili bir dizi açıklamada bulundu, öğretmenlerin zaruri haller dışında şehir dışına çıkmamalarını istedi.

 Bakan Ziya Selçuk'un ricasının özellikle doğu ve güneydoğu illerinde malesef karşılık bulmadığı iddia edilmektedir. Doğu ve güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinde görev yapan öğretmenlerden azımsanamayacak bir kısmı tatil haberinin ardından ailelerinin yanına gitti. Öğretmenler otobüs, uçak, özel araç gibi yollarla yurtiçinde seyahat gerçekleştirdi.

 Bazı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri öğretmenlerin özellikle yer değiştirmemesi konusunda uyarılarda bulunsa bu uyarılara bazı öğretmenlerin uymadığı yönünde ciddi iddialar var. Okulların tatil edilmesi, toplumsal hareketliliği azaltmak amacıyla yapılsa da bazı öğretmenler malesef bu hareketliliği artırmıştır.

Öğretmenler görev yaptığı ilçenin dışına kesinlikle çıkmamalı(mazeret izni, rapor hariç) 

 Kurallara, tavsiyelere uymadığımız her geçen gün vaka ve kayıp sayımız artmaktadır. Vakit, tatil yapma vakti değildir. Dışarı çıkmaya mecbur olmayanlar, gerekmedikçe evlerinden dışarı çıkmamalıdır.

Yorumlar (10)
Rmzn 7 ay önce
Boş haber yapıyorsunuz tatil olalı kaç gün oldu millet ev ine yerleşti. Sırf gündem oluşturmak amaçlı yapıyorsunuz.
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
MERAK ETMEYİN BİLİNÇLİYİZ.EVDEN ÇIKMIYORUZ. YURTDIŞINDAN GELMEDİK AİLELERİMİZİN YANINA.SİZİN ÖĞRT.ÇOCUĞUNUZ VAR MI DOĞUDA?
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
TEŞEKKÜRLER.YAYINLADIĞINIZ İÇİN.AMA YİNE SÖYLÜYORUM O GENÇLER AİLELERİNİN YANINDA GÜVENDELER.ONLAR GELMESELERDİ ORADA BUNALIMA GİRERLERDİ.AİLELERİ UÇAKLA ORALARA GİDERLERDİ.YURT DIŞINDAN GELMEDİLER BUNLAR AİLELERİNİN YANINA. ÖNCELİKLİ VAKALAR YURT DIŞI SEYAHAT ÖYKÜSÜ.
İnanç 7 ay önce
Öğretmenler bu süreçte ailelerinin yanında olmalıdır. Ve evet ailelerinin yanına ulaştıktan sonra evden çıkmamalıdır. Aynı zamanda evde Ailelerinin yanında bulundukları vakitte de EBA üzerinde çalışma yapmalıdır
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
YİNE DE SİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.ALLAH MEMLEKETİMİZİ,DÜNYAMIZI BU VİRÜSTEN KURTARSIN BİR AN ÖNCE.
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
ÇÜNKÜ ÖĞRETMENLER TV BAŞINDA GÜNDEMİ İZLİYORUZ
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
BUSLULUK SINAVINI ERTELENDİĞİNİ BEN SİZDEN ÖNCE YAZDIM MESAJIMDA SİZ DAHA YENİ Mİ YAYINLIYORSUNUZ
KENAN ÇAYLI.EMEKLİ ÖĞRETMEN 7 ay önce
YAZDIKLARIMI NEDEN YAYINLAMIYORSUNUZ EY MEB PERSONEL
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@