banner476

Öğretmenler Tarafından EBA'da Öğrencilere Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Tanımlanır?

Öğretmenler Tarafından EBA'da Öğrencilere Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Tanımlanır? EBA'da öğretmen öğrenciye nasıl şifre verecek? Öğretmen tarafından EBA'da öğrenciye şifre verme işlemi nasıl yapılır? Resimli Anlatım Mebpersonel.com'da...

Özel 15.03.2020, 17:30 15.03.2020, 17:43
Öğretmenler Tarafından EBA'da Öğrencilere Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Tanımlanır?

Koronavirüs nedeniyle okullara 2 hafta ara verilmesiyle beraber, EBA üzerinden uzaktan eğitim şeklinde derslerin devam edeceği açıklandı. Bununla beraber Eğitim Bilişim Ağı (EBA) daha da önem kazandı.

Peki EBA'da öğretmenler öğrencilerine nasıl şifre verebilirler? Öğretmenler tarafından EBA'da öğrencilere tek kullanımlık şifre nasıl tanımlanır? Cevabı Resimli Anlatım Şeklinde Mebpersonel.com'da...

1. ADIM

www.eba.gov.tr adresine öğretmen girişi yapılır. Öğretmen girişi yaptıktan sonra resimde görünen ''Öğrenci Şifre (Öğretmen)'' bölümü tıklanır.

2. ADIM

''ÖĞRENCİYE TEK KULLANIMLIK ŞİFRE ATAMA'' kısmındaki alana öğrencinin TC kimlik numarası yazılır ve ''Öğrenci Bilgilerini Getir'' yazısına tıklanır.

3. ADIM

Öğrenci bilgileri ekrana geldikten sonra ''Tek Kullanımlık Giriş Şifresi Oluştur'' yazısına tıklanır.

Bu yazıya tıkladıktan sonra öğrenci için tek kullanımlık şifre oluşturulmuş olur.

NOT: Bu ekran aracılığıyla tek kullanımlık şifre oluşturulduğunda öğrencinin mevcut şifresi kullanılamaz hale gelecektir. Bu ekrandan alınan tek kullanımlık şifre ile 5 gün içerisinde yeni şifre belirlenmezse, oluşturulan tek kullanımlık şifre iptal olacaktır ve yeni bir tek kullanımlık şifre oluşturulması gerekecektir.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Yorumlar (3)
ayşe 7 ay önce
Eksik bilgi vermeyin. Öğrenci eba şifresini sadece öğretmenden alabilir diye bir şey yok, kendisi de eba şifresini oluşturabilir. Ayrıca velisi de eba şifresini alabilir. Yani eba şifresi oluşturmanın üç yolu var ve bu eba sisteminde de belirtilmiş.
İsmail 7 ay önce
Eba şifremi unuttum şifremi istiyorum
Esma Nur 5 ay önce
Ben de şifremi unutuğum için ebaya giremiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@