banner476

Öğretmenlerin Mayıs Ayı Ek Ders Ödemelerinde Hata!

Öğretmenlerin mayıs ayı ek ders ödemelerinde bazı il ve ilçeler hata yaptı.

Özel 03.06.2020, 14:23
Öğretmenlerin Mayıs Ayı Ek Ders Ödemelerinde Hata!

 Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi devlet okullarında görev yapan öğretmenler haziran ayının ilk günleri içerisinde olduğumuz şu zamanlarda yapılan ek ders ödemelerinde hatalar olabileceğini iddia ediyor. Zira ödemelerde, yanlış hesap yapıldığı iddia ediliyor.

 Ek ders ödemelerinde yapılan yanlışlığa sebep olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile 25 ve 26 Mayıs 2020 tarihlerinde denk gelen Ramazan Bayramı gösteriliyor. Yapılan yanlışların sebepleri de böylece ayyuka çıkmış oluyor.

 Öğretmenlerin ek ders ücretleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle kesilemez. 25 ve 26 Mayıs tarihlerini içine alan Ramazan Bayramı sürecinde ek ders ödemesi yapılamaz. Ayrıca pazartesi ve salı gününe denk gelen Ramazan Bayramı'nın 2. ve 3. günü için hafta bütünlüğünün de göz önüne alınması gerekmektedir.

 İddialara göre yapılan hata veya hatalar varsa haziran ayının ek ders ödemelerinden düşülmesi ve öğretmenlere pandemi sürecinde iade için iş ve işlem çıkarılmaması bekleniyor.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@