Okullar 30 Nisan'a kadar tatil edildi- Son Dakika

Bilim kurulu toplantısı sona erdi okullar tatil edildi. Okullar 30 Nisan'a kadar tatil edildi- Son Dakika

Özel 25.03.2020, 19:15 25.03.2020, 19:37
Okullar 30 Nisan'a kadar  tatil edildi- Son Dakika

Okullar 30 Nisan'a kadar  tatil edildi- Son DakikaSağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı Koronavirüs önlemleri kapsamında toplanan Bilim Kurulu Toplantısı az önce sona erdi. Bugün 19.15’te basın açıklaması yapılacağı duyurulmuştu. Tüm eğitim camiası, öğretmenler ve öğrenciler Bilim Kurulu Toplantısı sonrası alınacak kararları ve önlemleri merakla bekledi. Ve son dakika şeklinde bilim kurulu toplantısından okulların durumu ile ilgili beklenen karar açıklandı.

Dün Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans görüşmesi gerçekleştirerek okulların tatil edilmesi ile ilgili Sn Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bu konuda talimatlarınız nedir?” diye sormuştu. Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Bakan Ziya Selçuk’a Bilim Kurulu toplansın oradaki karara göre durumu netleştirelim bu bilim insanlarının karar vereceği bir durumdur demişti. Nitekim bugün Bilim Kurulu bakanların da katılımıyla toplandı. Milyonların beklediği tatil açıklaması canlı yayında basın açıklaması ile kamuoyuna duyuruldu.


Bilim kurulu kararına göre okullar 30 Nisan arihine kadar ertelendi. Yani bu tarihe kadar okullar açılmayacak, tatil durumu devam edecek. Koronavirüs’ü önleme ile ilgili alınan tedbirlere ve yayılmasına engel olmak amacıyla Türkiye geneli tüm okullar 30 NİSAN 2020 . tarihine kadar tatil edilmiştir.

Bu tarihe kadar eğitimler MEB’in hazırladığı uzaktan eğitim sistemi ile EBA TV’ler aracılığı ile devam edecektir.

Yorumlar (7)
okul 2 hafta önce
idareciler okula gidecek mi?
Yönetici 2 hafta önce
İdarecilere de tatil mi dezenfeksiyonlar yapıldı iki haftalık süreçte hala okula niye gidiyoruz bakanın dediği gibi izole edelim kendimizi bizlerde..
Soru 2 hafta önce
İdarecilere de tatil verilsin.
Yasin 2 hafta önce
Bence başkan selçukbey iyi karar almis
Okul 2 hafta önce
İdareci olarak işlerimi evden takip ediyorum umarım okula gitmemiz gerekmez
Koç 2 hafta önce
İdareciler okula gidecek mi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@