Okullar ne zaman açılacak? İşte öne çıkan o tarih

2020 Okullar ne zaman açılacak? İşte öne çıkan o tarih

Özel 07.05.2020, 11:35 08.05.2020, 02:09
Okullar ne zaman açılacak? İşte öne çıkan o tarih

Okullar ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci ve veli bu sorunun cevabını arıyor .Bilindiği üzere okullar 16 Mart tarihinden beri kapalı ve en son yapılan resmi açıklamaya göre Mayıs ayının son gününe kadar açıklamacak.Peki,okullar Haziran ayında açılacak mı? Bugünkü duruma bakıp okulların 1 Haziran tarihinde açılığ açılmacayağı konusunda kesin bir şey söylemek zor çünkü salgının hangi seyirde hareket edeceği belli değil .

Bakan Ziya SELÇUK okulların 1 Haziranda açılması halinde MEB olarak hazır olduklarını ve 1 günde olsa okulların açılması gerikiyorsa bu yönde istekli olduklarını bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda her türlü senaryoya hazır olduklarını ifade etti. Okullar ne zaman açılacak? Sorusuna bir farklı cevapta şu şekilde veriliyor ; 1 Haziran 2020 tarihinde okulların kademeli olarak açılması fikri ile birlikte 8 ve 12. sınıfların eğitim ve öğretime başlayabilir.

Okullar 1 Haziran tarihinde açılsa bile bir çok veli kısa bir süreliğine çocuklarını okula göndermek istemiyor .Genel kanı olarak okulların Eylül tarihinde açılması yönünde ve şuan ki tablo doğrultusunda baktığımızda okulların  tamamımın 1 Haziran 2020 tarihinde açılması zor bir  ihtimalken okulların Eylül ayında açılması bekleniyor.

Özettle Okullar ne zaman açılacak?  sorusuna şu an için kesin bir cevap vermek çok zor süreci izleyip resmi açıklamaları beklemek gerekir. Bu konudaki gelişmleri mebpersonel.com sitemizden takip edebilirsiniz.

www.mebpersonel.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@