banner476

Okullar tatil mi sorusuna cevap bugün toplanacak bilim kurulundan çıkar mı?

Bilim kurulu toplanıyor.Coranavirüs salgınına karşı okullar tatil olacak mı ? tedbirlerin ve durumun ele alınacağı bu toplantıda okulların tatil edilmesi gerekeceği yönünde görüş çıkar mı? Okullar tatil mi sorusuna cevap bugün toplanacak bilim kurulundan çıkar mı?

Özel 11.03.2020, 10:20 11.03.2020, 17:41
Okullar tatil mi sorusuna cevap bugün toplanacak bilim kurulundan çıkar mı?

.Coranavirüsü açıklamasından sonra en çok merek edilen konuların başında okullar tatil mi olacak sorusu? Bu konuda öncelikle dün Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'ya sorulan  okullar tatil olacak mı ? sorusuna cevaben Milli Eğitim Bakanı ile görüşme yapacağını ifade etmişti. Bu açıklamalardan sonra Miilli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK twitter adresi üzerinde okullar tatil olacak mı ? konusunda şu an bir kararlarının olmadığı ve görüşmelerin devam ettiği bu konuda resmi açıklamanın beklenilmesi gerektiğini ifade etmişti. 

Dün yaşanan bu gelişmelerden sonra bugün saat 13:30 da  Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'nın bir vatandaşımızın  coranavirüsü testinin pozitif çıktığını açıklamasından sonra  bugün saat 13:30'da Sağlık  Bakanlığı Bilimi Kurulunun toplanılacağı açıklandı Coranavirüs salgınına karşı tedbirlerin ve durumun ele alınacağu bu toplantıda okulların tatil edilmesi gerekmesi yönünde görüş çıkar mı? sorusunun cevabı merakla bekleniyor. 

MEB iş takvimine göre 5 Nİsan 2020 tarihinde okullar 2.dönem ara tatili başlaması öngülüyor . Bu gelişmelerden sonra  ara tatilin öne çekilmesi ihitimali olur mu ? 5 günlük ara tatilin öne çekilip ve süresinin uzatılması halinde sıcakların başlayacağı Nisan ayına kadar okulların tatil edilmesi planınında masa olduğu belirtilmekte çünkü nCOV 2019 yeni tip coronavirüsün 28-30 derece üzerinde yaşamadığını dikkate alırsak mart ve nisan ayları kritik önem arz etmektedir. 

Bu konuda  mebpersonel.com olarka yaptığımız 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. dönem ara tatilinin erkene çekilmesi veya tatilin 2 haftaya uzaması ile ilgili bir durumun yaşanabileceğini belirtmiştik. İlgili haberimiz için tıklayınız.

Okullar tatil olaca mı ? bu konuda gelişmeleri anlık olarak mebpersonel.com sitemizde bulabilirsiniz.

Gelişmelerden haberdar olmak  için bizi twitterdan takip edin.

Yorumlar (19)
Meryem 7 ay önce
Bu kadar virüs varken okullar tatil edilsin hocam çocuklarımızı koruyalım lütfen
Ayşe yal... 7 ay önce
Kesinlikle tatil olmalı çocuklar hasta olduktan sonra is isten geçer.beslenmesi zayıf bağışıklığı düşük çocuklar ölsün mü... Bağışıklık gelistirsinler derken ya gelistiremeyenler ne olsun... Okullar yurtlar virüsün en hızlı yayılacağı yerler oradan ailelere oradan diğer ailelere kimse kalmaz...
Erdal (mikrop) 7 ay önce
Tatil olsun
berke 7 ay önce
Kesinlikle tatil olmalı okullar pislik ve rezalet içinde
fenasikerim 7 ay önce
curablrını çkra
Nurgül Şakar 7 ay önce
Çocuklar yetişkinler kadar hijyene dikkat etmiyor. Salgınlarda okullar çok büyük faktör lütfen tatil edilsin
covid 7 ay önce
bence alınmasın millet bu virüse bağışıklık geliştirsin ki seneye yine kış gelecek o zaman ne halt yiyecekler baştan önümüzde sıcaklara doğru millet bağışıklığını kazansın diye özellikle tatil yapılmamalı
Endişeli veli 7 ay önce
Okullar tatil edinmeli çocuklarımızı korumalıyız
Cem 7 ay önce
Tatil Olmalı Ve Okullar Dezenfekte Olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@