Okullarda Görevli Hizmetli, Güvenlik, İşkur Personeli ve Memurlar Tatilde Okula Gidecek mi?

MEB'in 2 haftalık koronavirüs tatilinde GİH ve YİH sınıfı personeller okulda bulunacaklar mı?

Özel 13.03.2020, 17:23
Okullarda Görevli Hizmetli, Güvenlik, İşkur Personeli ve Memurlar Tatilde Okula Gidecek mi?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), koronavirüs nedeniyle 2 haftalık okul tatili için eğitim öğretim hizmetleri sınıfını ilgilendiren 4 maddelik genelge ile okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerin ilgili tarihler arasında izinli sayılması için genelge yayımladı.

 Genelge yayımlandıktan sonra GİH(Genel İdare Hizmetleri) ve YHS(Yardımcı Hizmetler Sınıfı) personelleri ile çeşitli kurumlar aracılığı ile okullarda çalıştırılan personeller de kendilerine de tatil olup olmadığını merak etmeye başladı. Okullarda görevli hizmetlilere tatil var mı? Okul güvenlik personelleri 2 hafta boyunca okula gelecek mi? İl ve İlçe milli eğitim müdürlükleri ile okullarda görevli memurlar da idari izinli sayıldı mı? İşkur aracılığı ile okullarda çalıştırılan kaloriferci, temizlik personeli gibi personellere de tatil olacak mı? 

 Bakan Ziya Selçuk imzalı genelgeye göre ve şu anda içine bulunduğumuz durum itibariyle aksi belirtilmedikçe ve emredilmedikçe okullarda görevli işkur personelleri, güvenlik personeli, hizmetliler, memurlar 2 haftalık tatil boyunca okullarda bulunacaklar.

 Dolayısıyla YHS ve GİH sınıfı dahil, okullarda ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bulunan personellerin tamamı 2 hafta boyunca işbaşı yapacak. Tatil, öğretmenleri ve okul/kurum yöneticilerini kapsayacak.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (24)
Kenan 4 ay önce
Neden? Virüs sadece öğretmen öğrenci ve idareciler icin mi risk? Diğer personel insan değil mi?
laz 4 ay önce
hizmetiler insan değil burdan bunu çıkarıyoruz arkadaşlar alkışlayın
Kartal 4 ay önce
Hizmetliler insan değiller ya robat
Bir kişi 4 ay önce
MEB in yazısına rağmen ilçeler idarecileri de okula çağırıyor.Genelge de nöbet ücretinin odenmeyecegi soyleniyor ancak.Nöbetci olacak idarecilerin listesi DYS den gönderilsin diyor.Maddeleri okuyunca öğretmenlerin de idarecilerin de gelmeyeceği açıkça anlaşılıyor.
My 4 ay önce
Yazıda YÖNETİCİ ve öğretmenlere genel idari izin verilmiştir diyor. Açık ve net niye herkes kendi kafasına göre yorum yapıyor anlamadım. Bakanlık bence bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için açık açık yazması gerekiyor okul müdürü müdür Yardımcısı da okula gelmeyecektir demesi lazım yoksa herkes keyfi uygulama yapacak.
Ece 4 ay önce
Memurlar ve işçiler de insan onlara da tatil olmalı onların da okula gitmeleri riskli
Duyarli 4 ay önce
Öğretmenler hem gitmesin hem ek ders alsın mumer personel calhssin bos okulda kim var boş duvar ne idare edilicek ayıp tyaaa Allah dan korkun
Hakan 4 ay önce
Bizde virus koruma kalkanı var sanki
Tuba 4 ay önce
Devlet o kadar çok düşünüyorsa adamlar tutup her yeri dezenfekte etsin bziler de insanız bizim de çocuğumuz var yazık günah değil mi bize özel kiyafetler gönderin o zaman bize!hem biz ne anlarız dezenfekten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@