banner476

Okullarda Görevli İşçiler, Geçici Olarak Sağlık Kuruluşlarında Görevlendirildi

İstanbul'da Okullarda Görevli İşçiler, Geçici Olarak Sağlık Kuruluşlarında Görevlendirildi.

Özel 18.03.2020, 20:55 18.03.2020, 21:07
Okullarda Görevli İşçiler, Geçici Olarak Sağlık Kuruluşlarında Görevlendirildi

İstanbul Valiliği hastanelerdeki personel ihtiyacını karşılamak adına önemli bir adım attı. Valilik ''Covid-19 Corona Virüsü Tedbirleri Kapsamında Personel Görevlendirmesi'' konulu yazısıyla okullarda görevli işçilerin geçici olarak sağlık kuruluşlarında görevlendirilmesini istedi.

Bilindiği üzere okullar tatil edilmişti. Bu sayede hastanelerdeki ekstra personel ihtiyacı bir miktar karşılanmış olacak. Başka illerde de ekstra ihtiyaç duyulması durumunda aynı uygulamaya gidilmesi uygun olacaktır.

İSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİ EMRİNE 18-29 MART 2020 TARİHLERİ ARASINDA 
GEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLEN İŞÇİ (696 SAYILI KHK KAPSAMINDA) STATÜSÜNDEKİ PERSONEL

Yorumlar (8)
Meryem 7 ay önce
Ben okulda evrak işi yapıyorum. Öğretmenlerin bu süreçte ödenecek maaş ek ders okulun faturaları vs tğm işleri ben takip ediyorum. Fakat bu süreçte hastanede görevlendirildim. Hem okuldaki işlerimiz sekteye uğradı hem de hastanede böyle zor bir süreçte daha profosyonel bir temizlik yapılması gerekirken bize yarım saatlik bir eğitim verildi. İşkurlu temizlik personelleri isg ve temizlik konusunda eğitimler alırken işi hiç bilmeyen bize bu görev neden verildi. Okuldaki işleride yapmamız bekleniyor ayrıca biz kaça bölünücez bu durumda. Okula döndüğümüzde hastalık kapmış olursak onca öğrenciyi tehlikeye atmayacakmıyız. Düşünülmeden verilmiş bir karar olduğu çok açık
Levent 6 ay önce
Hic bir tecrübesi olmayan kisilere görev verdiniz hatalı bi karar
Arzu 7 ay önce
Sağlikta ne iş yapabiliriz ben mebde okul evrak işlerine bakıyorum sağlıkta ne yapabilirim
ozan 7 ay önce
arzu hanım bende o şekilde çalışıyorum
Meb mağduru 5 ay önce
Ben de aynı durumdayım kronik hastalığım olmasına rağmen dilekçe ve sağlık raporu vermemize rağmen hala hastanede çalışıyorum risk grubundayım Milli Eğitim bize sahip çıkmadı hastanede kadronuz il milli eğitimde oraya başvurun diyor, il milli eğitim müdürlüğü 3 Nisan da yazı yolladık onay bekliyoruz diyor kronik bronşit hastasıyım ölünce mi anlayacaklar halimden ben hakkımı helal etmiyorum
ihsan ARABACI 5 ay önce
884 personelin kaçı görev yapıyor merak ettim
Hülya 5 ay önce
Tayin hakkı istiyoruz mebde çalışmak istemiyorum
Özkan 5 ay önce
Hastane görevlendirdiler ve hastane oturmaya dahi hiç bir oda göstermediler ve bana dinlenmek icin koridorda otur diyor lar hastane de çalışan personelin hiç biri koridor da oturmuyor ve hepsinin dinlenmesi icin bi odası varken bize laik gördükleri koli dor damı layık görüyor lar ben bana bu şekil de davranmalarına ve bu şekilde bi davranışa laik değiliz ben bu şekil de çalışmak istemiyorum ve kurumumuz bizi hiç bir şekil de arayıp sormayıp ne haliniz var diye sormuyorlar evet zorlu bi süreç den geçiyoruz bu süreç de biz de elimiz den geleni yapıyoruz ama bur da bize üvey evlat gibi davranıyorlar daha biz nasıl çalışalım soruyorum size ama sadece ilahi adalet diyorum ve bu adaletsizliğe bi son verilmesini istiyorum ben bu şekil de çalışmak istemiyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@