banner476

Okulların tatil durumunun uzaması öğretmenlerin il içi yer değişikliğini etkiler mi ?

Korona virüs salgının sebebiyle okulların tatil edilme süresinin uzaması öğretmenlerin il içi yer değişikliği takvimini etkiler mi ? İl içi yer değiştirmeler ne zaman yapılacak ?

Özel 20.03.2020, 09:00 20.03.2020, 09:09
Okulların tatil durumunun uzaması öğretmenlerin il içi yer değişikliğini etkiler mi ?

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs vakalarının ülkemizde görülmesi üzerine salgının önüne geçebilmek için milli eğitim bakanlığı tarafından okullar tatil edildi.

Korona virüs vakalarının sayısı ise ülkemizde gün geçtikçe artmaya başladı en açıklanan verilere göre ülkemizdeki vaka sayısı 359 ve ölen kişi saysın ise maalesef 4 oldu.

Geçtiğimiz günlerde Bilim kurulu üyesi  Prf  Dr Ateş kara okulların tatil süresi uzayabilir açıklaması yaptı. Ve Okulların tatil süresinin uzaması gündeme geldi.

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okulları tatil süresinin uzamasının virüsün yayılma süreci ve bilim kurulunun tavsiye kararlarına bağlı olduğunu söyledi ve her türlü duruma hazırlıklı olduklarını ifade etti. Okulları tatil süresinin uzayıp uzamaması önümüzdeki haftalarda belli olacaktır.

Okulların tatil süresinin uzaması öğretmenlerin il içi yer değişikliği sürecini etkiler mi ?

Bilindiği gibi öğretmenlerin il içi atama süreci her yıl mayıs ayının son haftalarında yapılıyor. Öğretmenlerin 2020 yılı yer değişikliği atama takvimi henüz yayınlamadı. Önümüzde ki günlerde milli eğitim bakanlığı tarafından 2020 yılı yer değişikliği takviminin yayınlanması beklenmektedir.

Korona virüs salgını sebebiyle olası tatilin uzaması durumunun sürece olumsuz herhangi bir etki etmesi beklenmemektedir.

2020 yılında da her yıl olduğu il içi yer değişikliği başvurularının ve atama işlemlerinin mayıs ayında yapılması  beklenmektedir.

Konuyla ilgili resmi açıklama yapıldığı an mebpersonel.com ailesi olarak siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@