banner476

Okulların tatil süresi uzayacak mı ?

Korona virüs salgının önlenmesi kapsamında milli eğitim bakanlığı tarafından okullar 2 hafta tatil edildi. Milli eğitim bakanlığında önlemler en üst düzeyde ve tüm tedbirler alınıyor. Bazı uzmanlar tarafından okul tatilinin uzaması gündeme geliyor. Peki bu durum karşısında 30 marttan sonra okul tatili uzayacak mı ? Uzmanlar okul tatilinin uzaması konusunda ne düşünüyor. Detaylar haberimizde

Özel 17.03.2020, 11:36 17.03.2020, 11:40
Okulların tatil süresi uzayacak mı ?

Korona-virüs vakalarının ülkemize de sıçramasından sonra tüm kurumlarda seferberlik ilan edildi. İlk iş olarak milli eğitim bakanlığı tarafından okulların 23-30 mart tarihleri arasında 2 hafta tatil edilmesi kararı alındı. Salgının önlenmesi için tüm tedbirler en üst düzeyde alınıyor.

Bazı uzmanlar tarafından okul tatilinin uzaması dahil bir çok öneriler geliyor. Diğer yandan Milli eğitim bakanlığı okul binalarını, servis araçlarını ve öğrencilerin kullandığı her yeri dezenfekte etmeye devam ediyor.

Ayrıca bu gün son dakika olarak Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara’nın okulların kapalı kalma süresi uzayabilir açıklamalarından sonra gözle milli eğitim bakanlığından gelecek olan okulların tatil süresi uzayacak mı sorularının cevabına çevrildi.

Konuyla ilgili okul tatilinin uzayıp uzamayacağı kararını milli eğitim bakanlığı tatilin son günlerine doğru vaka sayısına ve ülkenin genel durumuna bakarak karar verecektir.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiği an siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Yorumlar (49)
Muhammed Bayuk 4 ay önce
Bence okul süresi uzamalı çünkü vaka sayısı yavaştan yükseliyor ondan dolayı okul çok tehlikeli olabilir ve kimsenin elinden geldikçe dışarı çıkmaması lazım. Ve koronadan ölen ailelere başınız sağolasun...
Öğrenci 4 ay önce
Corona virüsünden tabii ki uzamalı.Kimse virüsten dolayı zarar görmesin.Fakat benim gibi bir çok kişi daha LGS'ye girecek.Hem Elazığ'daki depremden dolayı oradaki kişiler 2 hafta okula gidemedi,ve şimdide virüsden dolayı 2 hafta okula gidemiyoruz.Neredeyse bizim 2 hafta onların 1 aylık bir konu eksikliği var.Eğer ki böyle devam ederse tatil uzayacak gibi duruyor ama en az 1 hafta daha uzar bence.Ve 3 haftalık bir konu eksikliğimiz olacak.Bu iş bilgisayar ekranından konu anlatmayla,test çözmeyle olacağını pek sanmıyorum.Okullar tatil olacaksa LGS'de 1 ay ertenmeli ya da bu senelik herkesi karne notlarına göre lise tercihi yapmalı
İbrahim 01 80 4 ay önce
Bence uzatılmalı.Çünkü, vaka sayısı atıyor ve okul gibi kalabalık ortamlarda bulunmak çok riskli böyle bir virüs varken.Böyle kalabalık yerlere girersek vaka sayısı daha hızlı artar.Uzarsa iyi olur bence.Bu benim görüşümdü, herkese iyi günler.
Ahmet 4 ay önce
Tatil yapsınlar cunku gitıkır sayı artacak
yks 4 ay önce
bence uzar
Seda 4 ay önce
Uzatmalı ya. Yazık değil mi toplanmasına tekrar
CBD 4 ay önce
Kesinlikle uzamalı vaka sayısı gittikçe artiyor okullar açılırsa italya benzeri yayılma olur ülkemizde Allah korusun.
Ceyda Kılıç 4 ay önce
Virüs konusu kapanana kadar tatil edilmeli bence eğitim Bi şekilde telafi edilebilir. Sağlığı riske atmaya gerek yok
Arda 4 ay önce
Kesinlikle uzamlaı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@