ÖSYM sınav takvimini güncelledi! İşte sınavların yeni tarihleri

ÖSYM sınav takvimini güncelledi işte yeni sınav tarihleri ve sınavların sonuçlarının açıklanma tarihleri..

Özel 14.05.2020, 11:04
ÖSYM sınav takvimini güncelledi! İşte sınavların yeni tarihleri

Güncellenen takvime göre 

KPSS Lisans (GY-GK, Alan Bilgisi ve ÖABT) için başvurular 30 Haziran ila 13 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar da 22 Kasım'da açıklanacak.

KPSS Önlisans için başvurular 21 Ağustos ila 2 Eylül tarihleri arasında alınacak. Başvurular da 26 Kasım'da açıklanacak.

ÖSYM'DEN SINAV TAKVİMİNE İLİŞKİN YAPILAN AÇIKLAMA

2020 ÖSYM Sınavları Başvuru Tarihlerinin Güncellenmesi

Başkanlığımızca, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM Sınav Takvimi ile kamuoyuna duyurulan ancak; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik Devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

GÜNCEL ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Bumin Kağan 2 ay önce
YKS sınavı başvuru tarihinde başka şehirde olan öğrenciler sınav yeri olarak bulundukları şehirleri seçtiler. Virüs sebebiyle memleketlerine dönmek zorunda kalan öğrencilere yeniden sınav yeri güncelleme açılmalı. Yoksa binlerce öğrenci sınav için yollara düşmek zorunda kalacak Özel farklı bir dönemden geciyoruz. Lütfen bu konuda yardımcı olun. Ösym yeniden sınav yeri güncellemesi açsın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@