banner476

Özel okullar yemek ve servis ücretini geri ödeyecek mi ?

Olası tatil durumunun uzaması durumunda özel okul velilerinin peşin olarak ödemiş olduğu özel okul ücreti ,okulların yemek ve servis ücretleri geri ödenecek mi ? Özel okullardan herhangi bir açıklama var mı ?

Özel 20.03.2020, 09:44 20.03.2020, 09:58
Özel okullar yemek ve servis  ücretini geri ödeyecek mi ?

Amansız salgın korona virüs vakalarının ülkemizde görülmesi ve virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla  2 hafta tatil edilmesi kararı alındı.

Bilindiği gibi tatilin 2.haftası okullardaki eğitim uzaktan eğitim şeklinde devam edecek. Uzaktan eğitim için tüm hazırlıklar son sürat devam ediyor.

Korona virüs salgınının artarak devam etmesi ve virüsün toplum ve okul sağlığı için tehlike oluşturmaya devam etmesi durumunda okulların tatil durumunun uzaması muhtemeldir.

Özel okul ücretlerinin, okul yemek ve servis ücretlerinin velilere geri ödenmesi konusunda bir çalışma var mı?

Bu konuda özel okullardan herhangi bir açıklama gelmez iken Milli Eğitim Bakanı Sayın  Ziya Selçuk katıldığı bir televizyon programında okulların tatil durumunun uzaması dahil her türlü senaryoya hazır olduklarını belirtti.

Mebpersonel.com ailesi olarak olası tatil durumunun uzaması durumunda binlerce özel okul öğrencilerinin yapılmayan eğitim öğretim günlerine ait yemek ve servis ücretlerinin velilere geri ödenmesi ve hiçbir şekilde mağdur edilmemesi taraftarıyız.

Konuyla ilgili Velilerin ve öğrencilerin mağdur olmaması  tatil durumunun netleşmesine bağlıdır.

Özel okulları eğitim öğretim yapılmayan günlere ait yemek ve servis ücetlerinin durumu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapıldığında siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Yorumlar (6)
Erhan TEKCAN 7 ay önce
Geri ödeme yapılmalıdır.
Lina 7 ay önce
Çalışan bazı veliler hem okul taksiti hem de bakıcı ücreti ödüyor. Bu adil değil.
Covid19 7 ay önce
Bu haber bir algı değiştirme operasyonudur. Mevzu okul ücretlerinin geri ödenip ödenmemesi tartışmasını perdelemek içindir. Servis ve yemek ücretini tabii ki geri ödeyecek. Binmediğiniz taksi, yemek yemediğiniz restoran sizden para istiyor mu?
Bu durum uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Okul ücreti geri ödenecek mi? Asıl tartışma konusu budur.
Murat 7 ay önce
Özel okullar ile ilgili bakanlık açıklama yapmalıdır.
Osman 7 ay önce
Verilmeyen hizmet veya eğitimin süresinin hepsinin olmasa bile bir kısmının iadesi gerekir,bence
Ali 7 ay önce
Attığınız başlığın sizin de pislikler...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@