banner476

Özür grubu atama sonuçları açıklandı öğretmenler il ilçe emri istiyor

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları açıklandı. Ancak kontenjan yetersizliği sebebiyle bir çok öğretmenin ataması talep ettikleri yerlere yapılamadı. Konuyla ilgili mağdur olan ataması yapılamayan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından il ilçe emri istiyor.

Özel 25.08.2020, 07:18 25.08.2020, 07:37
Özür grubu atama sonuçları açıklandı öğretmenler il ilçe emri istiyor

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları açıklandı.

Özür atama sonuçları için tıklayın

Özür grubu atamalarında il ilçe emri uygulanacak mı?

Öğretmenlerin özür grubu atamalarında kontenjan yetersizliği sebebiyle bir çok öğretmenin ataması talep ettikleri yerlere yapılamadı. Konuyla ilgili mağduriyetleri oluşan öğretmen milli eğitim bakanlığının özür grubu atamalarında il ilçe emri uygulamasını talep ediyor.

Bakanlık geçtiğimiz seneler yapılan özür grubu atamalarının bazılarında atamalardan bir kaç gün sonra il ilçe emri uygulamasını devreye alarak talep ettikleri okulları ataması yapılamayan tüm öğretmenleri il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünün emrine atamamış ve mağduriyetlerin önününe geçmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene aynı uygulaması yapar mı ? konuyla ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı. Ancak haberimizin başında da belirtiğimiz gibi bir çok öğretmenimiz özür grubu atamalarının yapılamamasından dolayı bu sene ki atamalarda il,ilçe emri uygulamasının getirilmesini talep etmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@