Ramazan ayında 1 gb internet nasıl alınacak ?

81 Milyona 1 GB İnternet Hizmeti Verilecek! Sağlık Çalışanlarına 15 GB İnternet!

Özel 24.04.2020, 22:07 24.04.2020, 22:07
Ramazan ayında 1 gb internet nasıl alınacak ?

1 GB internet ne zaman verilecek? Ücretsiz 1 GB internet  nasıl alınır ?Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada 81 milyon mobil telefona sahibine Ramazan ayı boyunca ücretsiz 1 GB internet hizmeti sağlanacağı açıklaması yapıldı. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarına sahip herkes Ramazan ayı boyunca ücretsiz internet fırsatından faydalanabilecek.

GSM Operatörlerinin genel müdürleri ile video konferans yoluyla görüşen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, alınan kararlar neticesinde korona virüs salgını sürecinde verilen desteklerin yanı sıra hiçbir şart aranmaksızın internet kullanıcısı olan her aboneye 1 GB ücretsiz internet kullanımı sağlanacağını ifade etti.

81 Milyona 81 Milyon GB İnternet!

2020 yılı itibari ile mobil abone sayısının 81 milyona ulaştığını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Covid-19 pandemi salgını tedbirleri kapsamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde 18 yılda yapılan yatırımlar sayesinde haberleşme altyapısını dünyanın en iyi altyapılarından bir tanesi haline getirdik. Çalışma hayatından eğitime birçok faaliyetin sanal ortama kaydığı bu günlerde artan talebe rağmen altyapımızda herhangi bir aksama yaşanmadı” ifadelerini kullandı. 

Ücretsiz 1 GB vatadanşalara operatörler tarafından otomatik olarak aktif edilecek.

Sağlık Çalışanlarına 15 GB İnternet!

Koronavirüs ile mücadele sürecinde operatörlerle yapılan koordineli çalışmalar kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sağlık çalışanlarını da unutmadı. Sağlık çalışanlarının mobil haberleşme imkanlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi amacı ile salgın süresince 780 bin sağlık çalışanına 2 ay süre ile 5 GB internet ve 500 dakika konuşma hizmetinin ücretsiz olarak verildiği açıklandı.

12 Bin 864 saha çalışma ekine ise ekstra olarak aileleri ile daha rahat konuşabilmeleri ve görüntülü sohbet edebilmeleri için 3 ay süre ile aylık 15 GB internet ve 15 bin dakika konuşma hizmeti ücretsiz olarak verilecek!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@