Sorumlu sınıf geçme nedir ? Sorumlu sınıf geçme nasıl olur ?

Sorumlu sınıf geçme nedir ? Sorumlu sınıf geçme nasıl olur ?

Milli eğitim bakanlığı yapmış olduğu yönetmelik değişikliği ile tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerin üst sınıfa doğrudan geçmesine, doğrudan geçemeyen öğrencilerin ise zayıf derslerinden sorumlu olarak üst sınıfa geçmelerine karar verdi. Peki Sorumlu sınıf geçme nedir ? Sorumlu sınıf geçme nasıl olur ? Tüm detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs hastalığı sebebiyle eğitim öğretime uzaktan eğitim olarak evlerinden devam eden öğrencileri sevindirecek karar aldı.

Yapılan yönetmelik değişikliği ile tüm sınıf düzeylerindeki öğrenciler bir üst sınıfa geçecek.

DEVAMSIZLIKTAN KALAN ÖĞRENCİLER ÜST SINIFA GEÇECEK Mİ ?

Tüm sınıf düzeylerinin üst sınıfa geçirilmesi kapsamına devamsızlıktan kalan öğrenciler dahil edilmedi. Yani ilk dönem sonuna göre devamsızlıktan kalan öğrenciler üst bir sınıfa geçemiyecek

TÜM ÖĞRENCİLER DOĞRUDAN ÜST SINIFA MI GEÇİYOR ?

Alınan karar gereği tüm sınıf düzeyleridenki öğrenciler bir üst sınıfa geçiyor ancak doğrudan not ortalamasını tuturamayan öğrenciler bir üst sınıfa zayıf olduğu derslerden sorumlu olacak şekide üst sınıfa geçiyor ,Sorumlu sınıf geçiyor.

SORUMLU SINIF GEÇME NEDİR?

Üst sınıfa geçmek için tutturulması gereken not ortalamasını tutturamayıp başarısız olduğu ders sayısı en fazla 3 olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu geçer. Yani başarısız olduğu dersleri üst sınıfa geçtiği eğitim öğretim yılında belli zamanlarda yapılan sorumluluk dersi sınavlarına girip o sınavlarda geçer not alması gerekir. Aksi durumda okuldan mezun olamaz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.