banner476

Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları (18 Mart 2020)

Ocak ayında başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için son adım olan, Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları için bekleyiş sona erdi.

Özel 18.03.2020, 18:04 18.03.2020, 20:09
Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları (18 Mart 2020)

Büyük bir heyecanla beklenen 20 bin Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları için son saatler içerisindeyiz. MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre öğretmen atama sonuçları bugün (18 MART 2020 ) Çarşamba günü açıklanıyor. Korana virüsü tedbirleri kapsamında daha önce planlanan törene daha dar kapsamlı bir katılım sağlanacak ve 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için puan üstünlüğü esasına göre atamalar bilgisayar üzerinden Milli Eğitim Bakanlığında yapılacak.

MEB tarafından gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları, için tıklayınız

ÖĞRETMEN ATAMA SONUCU ATANAN ÖĞRETMENLER GÖREVE NE ZAMAN BAŞLAYACAK.

Sözleşmeli öğretmen atamaları için tercihler geçen hafta e-devlet üzerinden alınmıştı ve ilk defa onay işlemleri için il ve ilçe müdürlüklerine gidilmedi. Öğretmen atamaları için başvurular Cuma günü saat 23:59 da sonra ermişti.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bundan önceki yıllarda atama.meb.gov.tr adresinden T.C Kimlik numarası ile sorgulanarak öğretmen atama sonuçları öğrenilebiliyordu. Bu yıl öğretmen atama sonuçları aynı şekilde atama.meb.gov.tr üzerinden mi olacak? Net bir açıklama şu an itibari ile yok.

Öğretmen atama sonuçları, başvuruların yapıldığı e-devlet üzerinden de adaylara duyurabilir.

Öğretmen atama kılavuzunda ise 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarının personel.meb.gov.tr internet adresi üzerinden duyurulacağı ilan edilmiş.

Öğretmen atama sonuçlarının hangi adreste ve hangi saate açıklanacağına dair resmi bilgi mebpersonel.com sitemize ulaştığı an siz değerli atama sonuçlarını bekleyen öğretmenlerimize, Öğretmen atama sonuçları aktif link şeklinde bu sayfamızda bulabileceksiniz.

Öğretmen atama sonucu atanan öğretmenlerin göreve başlaması konusunda daha önce yapılan güvenlik soruşturmaları için uzun süre bekleniyordu fakat Anayasa Mahkemesi tarafından güvenlik soruşturmasının kaldırılmasından sonra yeni bir düzenleme yapılmadığı için atanan öğretmenler şu an güvenlik soruşturmasına tabi tutulmayacaklardır.

Bu konuda en büyük engel okulların şu an korana virüsü tedbirleri kapsamında kapalı olmasından ötürü olacaktır.  Ataması gerçekleştiren öğretmenlerin için MEB tarafından atama kararnamelerin ne zaman illere gönderileceği konusunda da yetkililerden şuana kadar bir resmi bir açıklama bulunmuyor.

Bu konuda korana virüsü salgının seyri göreve başlama tarihinde önemli bir etken olacaktır. Sonuç olarak ataması yapılan öğretmenler bir tedirginliğe girmemeli atamaları gerçekleştirildikten sonra uygun şartlar olduğu an görevlerine başlayacaklardır. Bu konuda MEB yetkililerinin açıklamaları sitemizde olacaktır.

Yorumlar (36)
Murat 5 ay önce
Hayır mademki açıklandı niye duyurmuyorsunuz anlamıyorum
Yaşar hoca 5 ay önce
Atamalar yeni görev alacak hocalarımıza hayırlı olsun. Şimdi sıra ek atama takviminde, yalnız bir şeyi özellikle vurgulamak istiyorum, bu mülakatta yeni mülakattan çıkmış olanları dahil etmeyin, zaten puanlar yuvarlanır, sadece mülakatta yetersiz puan alanlar dahil edilsin, sizce de mantıklı ise bu konuyu mümkün olduğunca gündem de tutup yayalım arkadaşlar...
büşra 5 ay önce
Ancak puanı yeterli olup mülakata girmeyenler de var hocam mülakatın kaldırılması bu durumda daha mantıklı olur.
MUALLİM. 5 ay önce
Hocam gerçekten mantıklı düşünce, aynı yıl içerisinde 2.kez mülakata girmek mantıksız insanların aklı ile alay etmek gibi bir şey değil mi? Ama mülat sonuçları olumsuz olanlara bir şans daha tanıyabilirler. Söz yetkililerden.
Yaşar hoca 5 ay önce
Atamalar yeni görev alacak hocalarımıza hayırlı olsun. Şimdi sıra ek atama takviminde, yalnız bir şeyi özellikle vurgulamak istiyorum, bu mülakatta yeni mülakattan çıkmış olanları dahil etmeyin, zaten puanlar yuvarlanır, sadece mülakatta yetersiz puan alanlar dahil edilsin, sizce de mantıklı ise bu konuyu mümkün olduğunca gündem de tutup yayalım arkadaşlar...
metin hoca 5 ay önce
böyle bişey yapacaklarını sanmıyorum hocam
Baklavacı 5 ay önce
Ne sabırsızsınız ulan açıklanınca girip bakın ekran başına yapışıp dakka dakka kontrol edip gereksiz gerilimle doldurmayın kendinizi. Bugün değil yarın öğrendiniz ne fark edecek? 15 hün süre yok mu zaten başlamak için.
Murat 5 ay önce
Sayın Baklavacı,gösterdiğimiz sabırsızlık değil sadece neyi bekliyorsak beklettikleri konu bizim hayatımız,sizin de anlayış göstermeniz gerekir diye düşünüyorum
Murat DAĞKOÇAK 5 ay önce
İNSALLAH ÖĞRETMEN OLMAZSIN SEN , İNSANLARA ULAN DİYE HİTAP EDEMEZSİN
Baklavacı 5 ay önce
Buraya ağlayarak elinize bir şey geçmeyecek. İlla ağlamak istiyorsanız Ağlama Duvarı Kudüste, hatları karıştırmayın. İlla ki açıklayacaklar. Bir de öğretmen olacaksınız... sabırsız adamı mülakatta elemeleri gerekirdi.
EREĞLİ DÖVÜCÜ 5 ay önce
göreve yeni başlamış öğretmeni istemeyen müdürün okuluna atanırım da güzel güzel anlaşır gideriz onla :3
Çağatay 5 ay önce
Bu insana saygısızlıktan başka birşey değil. Halendaha açıklanmamasının nedeni nedir? Tercihler ilk önce onaylanacaktı ardından onaylanmayacak dendi, ilçe meb in kapısından döndük. Tercihler söylenilen günün akşamı başladı. İnternette zorlan tercih yapacağımız siteyi ve linki bulduk. 10 yıldır özel sektörde çalışıyorum, meb e girmeden mebten soğudum
Vural 5 ay önce
Açıklandı dememişler ki adamlar niçin kızdığını anlamadım
Künefeci 5 ay önce
Ulan baklavacı mısın börekçi mi senin ne işin var sitede sen neyi bekliyorsun?
İnsanlar yıllarca bekliyor bu haberi almak için, sana ne oluyor?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@