Sürücü kursları ne zaman açılacak

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapanan sürücü kursları ne zaman açılacak ? Eğitim faaliyetlerine ne zaman başlayacaklar?

Özel 05.05.2020, 10:08
Sürücü kursları ne zaman açılacak

Ülkemizdeki korona virüs vakalarının kontrol altına alınmasıyla beraber ,adım adım normalleşme yol haritası dün cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklamıştı.

Okulların da kademeli olarak açılma tarihini ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 1 Haziran olarak işaret etmişti.

Önümüzdeki haftalarda eğer vaka sayısında bir artış olmaz ise Türkiye yavaş yavaş normalleşme yoluna girecek ve önce AVM , toplu yaşam alanları kurallar ve hijyen şartlarına uymak koşulu ile açılabilecek.

1 Haziran tarihinde ise Milli Eğitim Bakanlığı kademeli olarak okulların açılmasını sağlayacak.

SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu kapsamda merak edilen sorulardan bir tanesi de korona virüs ile mücadele kapsamında eğitimlerine ara veren sürücü kursları ne zaman açılacak? Sorusu

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı sürücü kursları da yasakların gevşemesiyle birlikte genelge ile belirlenecek olan tedbirlere uymak şartıyla berabaer 1 Haziran tarihinden itibaren eğitim faaliyetlerine başlaması muhtemeldir.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi bir açıklama olduğunda siz değerli okuyucularımız ile anında paylaşılacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@