Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler Öğretmen Dostu BAKAN Ziya Selçuk’tan müjdeli haber bekliyorlar.

Bakan Ziya Selçuk, Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticilerin Ek ders mağduriyetini gidermelidir.

Özel 16.03.2020, 11:28 16.03.2020, 11:35
Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler Öğretmen Dostu BAKAN Ziya Selçuk’tan müjdeli haber bekliyorlar.

Koranavürüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında MEB’E bağlı tüm eğitim kurumları 16 Mart -27 Mart 2020 tarihleri arasında tatil edildi

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgede bu tarihler arasında öğretmen ve yöneticilerin idari izinli olduğu ve bu süreç içinde ek ders ücretlerinin ödenmesine dair bilgi yer aldı.

Okulların 2 hafta süre ile tatil edilmesinden ötürü yaklaşık olarak 100 bin civarı ücretli öğretmen ve 90 bine yakın halk eğitim merkezleri bünyesinde çalışan usta öğreticilerin ek ders ücretlerinin ödeneceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Bakan Ziya SELÇUK’UN yapmış olduğu basın açıklamasın bu konu bir gazeteci tarafından sorulduğunda Bakan Selçuk bu konuda bir mağduriyetin oluşturulmayacağı bunların bürokratik konular olduğunu ifade etmişti.

Mebpersonel.com sitemize gerek ücretli öğretmen gerekse usta öğreticilerden gelen birçok mesajda bir milyon öğretmemin ek ders ücretini aldığını ve kendilerinde bu durumdan faydalanmaları gerektiğini çünkü tek gelirlerinin ek ders olduğunu. Ek ders gelirine göre ekonomik olarak birçok ödemelerini planladıklarını ve başka gelirlerin olmadığından böylesine özel bir durumda mecbur olmadıkça böyle bir talepte bulunmayacaklarını fakat başka çarelerinin olmadığını dile getiriyorlar. Bu konuda Bakan Ziya Selçuk’tan umutlu olduklarını ve öğretmen dostu Ziya Selçuk’un hallerini anlayıp en kısa sürede bu konuda çözüm bulacağını umut ettiklerini ifade ediyorlar

Özetle Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler bu konuda Bakan Ziya Selçuk’tan büyük bir umutla müjdeli haberi beklemektedirler.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (46)
Ücretli Fizikç Veysi Hoca 4 ay önce
Ben dün MEB in iletişim hattı 444 0 632 aradım. Coronavirüs nedeniyle ücretli öğretmenlerin ücretini keseceğiz dedi bana.Ne diyeyim yani 3 kızım var benim.Böyle bir durum olursa hakkımı helal etmiyorum.
nurhayat 4 ay önce
Allah yardımcınız olsun hocam.
nurhayat 4 ay önce
cimere yazın hocam.
Tarih 4 ay önce
Meb personel ilginize teşekkür ederim ama ben bugüne kadar ucretli öğretmene verilen sözlerin hic birinin tutulmadığını gördüm. Ne sayin cumhurbaşkanım ne de sayin meb im verdikleri sözleri hep unutuyor. Bunuda unutacak yüzde yüz eminim.kadrolu arkadaslar 09.00 da okula gelip 14.20 de giderler ama müdür yetkili ve buna benzer ücretleri tam alırlar.
nurhayat 4 ay önce
kimsenin mağdur edilmeyeceği söylendi ama boş haber demekki
TARİH 4 ay önce
Kadrolu öğretmenleri işin içine niye karıştırdınız. Sizin ücretlerinizi almanızı bizde isteriz.
Ali ipek 4 ay önce
Sayın bakanım sizden müjdeli haber bekliyoruz evimize ekmek götürmek istiyoruz
nurhayat 4 ay önce
üzgünüm ama boşa bekliyorsunuz. bugün anket yapsalar bu bakandan memun musunuz diye sorsalar kesin memnunsunuzdur. kusura bakmayın ama müstahak....
Ali 4 ay önce
Bunca insanı hiç hesapta olmayan tatil için umarım yetkililer bizi yüz üstü bırakmazlar herkesin eminim kredi kartı borcu var ödenekler yapılmazsa çok yazık olur
kerim 4 ay önce
Allah rızası için borcumuz var ona göre kendimizi hazırladık bir çözüm istiyuz
Seyda 4 ay önce
Ucretli ögretmenlik ile ilgi net bilgi verin artik 26sinda tedavim var ay ortasi bes kurus kalmadi sorsan ögretmeniz
garıb 4 ay önce
resmen ucretlı ogretmenlık kolelık. 1.5 mılyaz zar zor alınıyor oda tatıl olmasa barı bu ay kesmeseler
Ücretli öğretmen 4 ay önce
Lütfen verilen söz geçiştirmek için olmasın busefer. Hakkımızı almıyoruz ama bu sefer bu paraya da ihtiyaç var ne olacağı belli değil tedirginiz tatil önlem için buna bile sevinemiyorum olmasın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@