Ücretsiz Maske Başvurusu Nereden Yapılır? Maske Kodu Nasıl Alınır?

Ücretsiz maske kodunu nasıl alabilirim? E-devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır? Maske başvurusunu nereden yapabilirim?

Özel 26.04.2020, 16:26
Ücretsiz Maske Başvurusu Nereden Yapılır? Maske Kodu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda satışına yasak getirilen ve devlet tarafından ücretsiz bir şekilde dağıtılmaya başlanan maskelerin nasıl alınacağı herkes tarafından merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından PTT kargo ile dağıtımına başlanan maskeleri alabilmek için nereye başvuru yapmamız gerekiyor? Eczanelerden ücretsiz maske nasıl alabiliriz? İşte tüm detaylar.

Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır?

Satışına yasak konulduktan sonra maskeler devlet tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Maske dağıtımları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Maske başvurusu sayfası için;

(https://basvuru.turkiye.gov.tr/ )

Yukarıda yer alan linke tıklayarak açın, karşınıza çıkan sayfada yer alan, T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, Cep Telefonu, İl, İlçe, Mahalle, Sokak yani adres bilgilerinizi giriniz. Daha sonra en sonda yer alan güvenlik sorusunu yanıtlayarak, aydınlatma metnini okudum ve bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum kutucuklarını işaretleyiniz. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra başvuruyu tamamlayınız.

Eğer tüm aile bireylerine maske alacaksanız bunu tek başvuru ile yapabilmeniz mümkün. Sayfanın ortasında yer alan “Aile Bireyi Ekle” butonuna tıklayarak “T.C. Kimlik No, Ad ve Soyad” bilgilerini yazarak onlar içinde maske başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Maskeleri Nereden Alabiliriz?

Yapılan başvurunun ardından devlet tarafından ücretsiz olarak dağıtılan “5 Adet” maske PTT kargo yolu ile en kısa sürede evinize ulaştırılmaktadır. PTT kargonun yanı sıra başvuru yapan vatandaşlara maske kodu gönderilmektedir bu kodu kullanarak en yakın eczaneden ücretsiz maskelerinizi temin edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@