Uçuş Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Uçuş Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Özel 27.04.2020, 23:31
Uçuş Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Uçuş Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde tüm yurtiçi uçuşlar İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınmıştı. Korona virüs salgınında yaşanan ilerleme son 3 gündür yavaşlamaya başladı ve normalleşme sürecinin yakın zamanda başlayacağının sinyalleri verilmişti. Peki yurt içi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak? Havayolu şirketlerinin gelecek haftalarda planlı seferleri bulunuyor mu? İşte tüm detaylar…

Salgın hastalık sebebi ile tüm ülke genelinde yurt içi uçuş seferleri durdurulmuş ve 30 büyük şehirde giriş çıkışlar kapatılmıştı. Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ve yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok kişi seyahat planları yapmaya başladı. Seyahat planı yapan vatandaşların en büyük merak konusu yurt içi uçak seferleri oldu. Yurt içi uçak seferleri mayıs ayından sonra başlayacak mı? Ramazan Bayramı’nın ardından uçuş seferleri başlayacak mı?

Türk Hava Yolları’nın Açıklaması

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesi olan THY geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabı üzerinden uçuş seferleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu tweette;

“Değerli Yolcularımız,

Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle, resmi otoritelerce alınan ve sizlerin sağlığı için aldığım önlemler doğrultusunda, tüm iç uçuşlarımız 1 Mayıs 2020, tüm yurt dışı uçuşlarımız ise 20 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.”

Açıklaması yapıldı. THY’nin yanı sıra Anadolujet, Pegasus ve OnurAir gibi birçok havayolu şirketi benzer açıklamada bulundu.

Uçuş Seferleri Ne Zaman Başlar?

Uçuş seferlerinin ne zaman başlayacağına dair henüz resmi kuruluşlar tarafından verilen net bir tarih mevcut değil. Ancak salgın hastalıkta görülen gerileme sürecinin bu hızla devam etmesi ve Ramazan Bayramı ile birlikte normalleşme sürecinin başlaması halinde Haziran ayı içerisinde uçuş seferlerinin başlaması öngörülüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@