Üniversite 6 GB İnternet YÖK Paketine Nasıl Başvurulur?

YÖK Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz İnternet Verecek! 6 GB İnternet Paketine Nasıl Başvurulur?

Özel 29.04.2020, 20:08
Üniversite 6 GB İnternet YÖK Paketine Nasıl Başvurulur?

Yüksek Öğretim Kurulu üniversite öğrencilerine ücretsiz 6 GB internet vereceğini açıkladı! Uzaktan Eğitime Destek Kotası nasıl alınır? İşte tüm detaylar…

Korona virüsle mücadele kapsamında geçtiğimiz aylarda tüm üniversitelerde eğitime ara verilmiş ve tüm üniversite öğrencileri evlerine gönderilmişti. Salgın hastalığın etkisinin artması ve tüm ülkede görülmesinin ardından tüm üniversiteler belli olmayan bir tarihe kadar tatil edilmiş ve eğitimler uzaktan eğitim ile verilmeye başlanmıştı. Uzaktan eğitim süresinin uzaması nedeniyle birçok öğrenci sosyal medya üzerinde internet paketlerinin bittiğini ve eğitime devam edemeyeceklerinin açıklamıştı. Gelen bu açıklamalar üzerine YÖK yeni bir karar aldı!

6 GB Uzaktan Eğitime Destek Kotası Başvurusu Nasıl Yapılır?

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitimlerine devam edebilmesi ve herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ücretsiz internet verilecek. Tüm üniversite öğrencilerine verilmesi hedeflenen ücretsiz internetin 6 GB kapasitesinde olduğu açıklandı. İnternet hizmetinden faydalanmak isteyen üniversite öğrencilerinin www.yokdersleri.yok.gov.tr adresine giderek burada yer alan herhangi bir ders videosuna tıklaması yeterli. Burada yer alan derslerin mobil internet kotasından ayrı olarak tanımlanan ek 6 GB internet kotasından gideceği açıklandı.

Uzaktan eğitime destek kotası ile üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitim süresince yaşayacakları mağduriyetlerin giderilmesi ve eğitime kaldıkları yerden devam etmeleri hedefleniyor.

6 GB Ücretsiz İnternet İçin Başvuru Şartları Neler?

YÖK tarafından verilen uzaktan eğitime destek kotası fırsatından yalnızca üniversite öğrencileri faydalanabilecek. Üniversite öğrencilerinin ise herhangi bir başvuru yapması veya şartı taşıması gerekmiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@