Usta Öğreticiler Tatil Süresinde Ek Ders Ücreti Alabilecekler mi?...

Usta Öğreticiler Tatil Süresinde Ek Ders Ücreti Alabilecekler mi?

Özel 14.03.2020, 23:02 20.03.2020, 11:20
Usta Öğreticiler  Tatil Süresinde Ek Ders Ücreti Alabilecekler mi?...

O Öğretmenler  Tatil Süresinde Ek Ders Ücreti Alabilecekler mi? Milli Eğitim Bakanlığı illere gönderilen resmi yazı ile ek ders ücreti ödemelerinin yönetmelikte olduğu gibi eksiksiz yatırılacağını duyurdu. İşte ek ders ücreti ödemeleri ile ilgili o resmi yazıdan satır başları ve alınan kararlar şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 12.03.2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bazı tedbirler alınmasına karar verilmiştir. Bu süreçte bakanlığa bağlı herlü derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edilmiş ; bu eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere genel idari izin verilmiştir.

Ek ders ücreti ödemeleri ile iligli resmi yazının ve alınan kararların tamamını okumak  için TIKLAYINIZ

   Bu durumda  ikinci Hafta seminer haftası sayılacağı için  15 saat ek ders ücreti yatırılacak Diğer hafta ise öğretmenlerin girdikleri ders saatlerine göre ek ders ücretleri yatırılacak. 


PEKİ HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDE GÖREVLİ OLAN USTA ÖĞRETİCİLER EK DERS ÜCRETİ ALABİLECEKLER Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı genelge öğretmen ve okul yöneticilerini ilgilendirmektedir. Usta öğreticiler ve uzman öğreticiler ile ilgili herhangi bir ibare yer almamaktadır.

Dolayısıyla usta öğreticilere ve uzman öğreticilere herhangi bir ek ders ücreti ödemesi belirlenen tarihler için yapılmayacaktir f.

 Bu konuda bir gazetecinin ücretli öüğretmenler ek ders ücretlerini alabilecek mi ? sorusuna  bunlar bürakratik konular bu konuda kimseyi mağdur etmeyeceğiz açıklaması mevcut bu konuda yeni bİr düzenleme ile ücretli ve usta öğretcilere de ücretleri ödenir mi ?

bu konuda ki gelişmleri mebpersonel.com sitemizden takip edebilirsiniz. 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (21)
Sabri 4 ay önce
Maaşla geçinenler için sorun yok saat başına ücret alan ve bununla geçinen usta öğreticilerin mağduriyetlerinin giderilmesini ve her konuda olduğu gibi bu konuda da net bir açıklama bekliyoruz
Veysi bulut 4 ay önce
Kırşehirde yasiyorum büyük bir haksızlık bu evime nasıl ekmek güturecem keyfî bir şey değil bu olağanüstü bir şey ücretlerimizin yatırılmasını istiyoruz
Hbb 4 ay önce
Mağdur etmeyeceğiz demiştiniz...Usta öğreticiler olarak umarım ücretlerimiz ödenir nasıl geçer önümüzdeki ay
Ggg 4 ay önce
Bakanlık ücretli öğretmen ek ders leri konusunda bilgilendirme yapmalı
Sefa 4 ay önce
Tok açın halinden ne anlar vereceksin bzm aylığı 1 ay geçinsinler bklm nasıl bir zorluktur o buda yetmezmiş gibi geceleri bile bu ümitle dua edyrm kesmeyin bizim 3 kuruş aldığımızı yazık bize inanınki çok mağdur oluruz
Ulfer 4 ay önce
Usta ogreticiler olarak uc kuruş alıyoruz ve onunla ev gecindiriyoruz biz napalim ac ölelim ev sahibi evden atsın napalim biz bize hiç ödeme yapilmayacakmis biz napacak bu durumda arkadaslar
Salih 4 ay önce
Meb bana kalırsa yanlış yapıyor.İdareci ve öğretmenleri hepsinetatil boyunca 15 saat ek ders vermelidir.Ne bu idarecilere geçilen kıyak anlamış değilim.
Ali 4 ay önce
İdareci ve öğretmenlerin hepsine haftalık 15 saat ek ders verilmelidir.İdarecilere bu denli dolgun ücret verilmesi hak değilbence.Yanlıştan dönmek emdemliliktir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@