banner476

Uzaktan eğitim sürecinde DYK ücretleri ödenecek mi ?

Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle Milli eğitim bakanlığı tarafından okulların 30 nisan 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime devam etmeleri kararı verildi. Peki bu durumda Destekleme ve yetiştirme kurs ücretleri ödenecek mi ? İYEP , Evde eğitim ders ücretleri ödenecek mi ? detaylar haberimizde..

Özel 26.03.2020, 10:36 26.03.2020, 11:00
Uzaktan eğitim sürecinde DYK ücretleri ödenecek mi ?

Milli eğitim bakanlığı korona virüs salgın hastalığı sebebiyle ilk olarak ara tatilin öne alınması ve sonrasında ise okulların 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime devam etmeleri konusunda karar verdi.

Bu süreçte akıllar Destekleme ve yetiştirme kursları ücretleri , İYEP ve evde eğitim ders ücretleri ödenecek mi soruları akıllara geldi.

Konuyla ilgili özellikle mart ayı uzaktan eğitim haftası için destekleme ve yetiştirme kurs ücretlerinin ödenmesi veya ödenmemesi konusunda ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında farklı uygulamaların mevcut olduğu bilgileri gelmektedir. Örneğin İstanbul ili pendik ilçe milli eğitim müdürlüğü okullara göndermiş olduğu resmi yazıda Destekleme ve yetiştirme kurs ücretlerinin uzaktan eğitim haftasında ödenmeyeceğini okullara bildirmiş ve mart ayı ek ders puantajının bu şekilde yapılmasını istemiştir.

Yorumlar (5)
Hakkı 7 ay önce
Ben bu ertekinoğlunu gaziantep ten tanıyorum kendisi herşeyi bilip hiç birşeyi bilmeyen birisidir. İşi öğretmenin maddi kayba ugramasıdır. Hala kendisi gönderilen yazıda ders dışı eğitim çalışmasıyla, DYK nın farkını anlamamıştır. Derdışı eğitim çalışnaları demek eğzersiz demek Dyk demek degil dolayısıyla hafta içi Dyk lar ödenecek. Egzersiz ve nöbetler ödenmeyecektir. O pendik ödemezsse mahkemeyle yine alırlar
Öğretmen 7 ay önce
Bizim ilçede hafta içi DYK ücretleri ödendi. Uygulamaların her yerde aynı olması gerekir bence.
Öğretmen 7 ay önce
Bizim ilçede hafta içi DYK ücretleri ödendi. Uygulamaların her yerde aynı olması gerekir bence.
İshak 7 ay önce
Yapılmayan DYK nasıl ödenir. Yüz yüze yapılmayan DYK ödenmemeli.
Şevvalnur Atmaca 7 ay önce
Merhaba ben yağmur şevval çok güzel bir tanem anladım ben irem

Gelişmelerden Haberdar Olun

@