banner476

Yeni Atanan 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ne Kadar Maaş ve Ek Ders Ücreti Alacak?

Yeni Atanan 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ne Kadar Maaş ve Ek Ders Ücreti Alacak?

Özel 19.03.2020, 18:13 19.03.2020, 22:27
Yeni Atanan 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ne Kadar Maaş ve Ek Ders Ücreti Alacak?

Yeni Atanan 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ne Kadar Maaş ve Ek Ders Ücreti Alacak?. Dün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması saat 11.00'de Bakan Sn Ziya Selçuk'un MEB Şura salonunda butona basmasıyla gerçekleştirildi. Tercihlerini geçtiğimiz hafta bildiren sözleşmeli öğretmen adayları ise sonuçları akşam 18:00'de Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs eş güdüm toplantısından sonra yaptığı basın açıklaması ile birlikte öğrendi. E devlet sistemine TC numaraları ile giriş yaparak sonuçlarını öğrenen adaylar sevinçlerini aileleriyle ve sosyal medya ortamında paylaştılar. Mebpersonel.com olarak yeni ataması yapılan çiçeği burnunda öğretmenlerimizi tebrik eder görev yerlerinde başarılar dileriz.
 

Yeni ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler okulların açılması ile birlikte görevlerina başlayabilecekler. Bu konuda MEB Personel Genel Müdürü Sn Hamza Aydoğdu sosyal medyadan şu açıklamayı yapmıştı: "Değerli meslektaşlarım, Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verildiğinden;bugün,ataması yapılan öğretmenlerimizin kararnamelerinin  il millî eğitim müdürlüklerine gönderilmesi işlemleri(takvim)okullar açıldığında,ayrıca öğretmenlerimize duyurulacaktır."

Yeni Atanan Sözleşmeli Öğretmenler Ne Kadar Maaş ve Ek Ders Ücreti Alacaklar?.

Atamaları gerçekleştirilen öğretmenler  göreve başladıkalrında  yeni öğretmenlere net 4.322 TL maaş verilecek. Bu maaş branş, haftalık ders saati ve sınav görevlerine göre değişmektedir. Bu kriterleri de göz önüne alırsak bir öğretmen ortalama 5.500 ila 6.500 TL arasında maaş alabiliyor. Yeni atanan sözleşmeli öğretmenlerimizin ise ilk maaşlarını göreve başladıkları tarihi de göz önünde bulundurursak Mayıs ayına doğru alacaklarını söyleyebiliriz. 

 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (2)
Ferhat aksakal 7 ay önce
Yeni atanmış 23 25 yaşında öğretmen fakat evli, eşi de çalışmıyor anlaşılan, bi de üstüne 3 çocuğu var herhalde. Ben 4ün1 olan bir öğretmenim o paraya zor ulaşıyorum. Haberde yazdığınız ücretin kriterlerini de belirtsenize.
Ahmet 7 ay önce
Yeni atanan öğretmenlerin göreve baslama yazılarının bir an gönderilmesi gerekmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@