banner476

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan Açıklamalar

'Üniversiteler arasında devlet-vakıf ayrımı yapmıyoruz'

Özel 14.05.2020, 14:41
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan Açıklamalar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, vakıf üniversitelerinin rektörleri ve bağımsız vakıf meslek yüksekokulu müdürleri ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Saraç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs salgını sonrasında vakıf yükseköğretim kurumlarındaki mevcut durumu ele aldıklarını bildirdi.

Toplantıda, uzaktan öğretim faaliyetlerine ilişkin istişarelerde bulundukları ifade eden Saraç, dijital eğitim yöntemlerine yönelik genel bir değerlendirme yaptıklarını kaydetti.

Salgın sürecindeki diğer meseleleri de müzakere ettiklerini ve karşılıklı olarak çok faydalı olduğunu değerlendirdikleri toplantıları yapmaya devam etmeyi kararlaştırdıklarını aktaran Saraç, şu ifadeleri kullandı:


"Yeni YÖK olarak, Türk yükseköğretimini devlet-vakıf ayrımı yapmaksızın bir bütün olarak düşünüyor, tasarlıyor ve kalite çıtasını bütün üniversitelerimizle birlikte daha yukarılara taşımaya çalışıyoruz."

Yorumlar (3)
Melis 3 ay önce
Hala daha okullar açılacakmış diye soran veliler var. Diyelim ki açıldı, böyle bir ortamda gönderecekmisin çocuğunu okula?? Bence veliler evde çocuk bakmaktan sıkıldı, rahatı özlediler...
Ziynet Durna 3 ay önce
Daha devlet üniversitelerinde bile eşitliği sağlayamadınız nasıl olacak bu Turkiyedeki bütün üniversitelerin intornler evlerinde otururken Cumhuriyet universitesi ve bunun gibi birkaç üniversite intornlerin çalıştırıyor buna ne dersiniz.Yurtlar kapalıyken bu çocukların nerde kalacağı planlanmamış ne yiyecekleri umursamamış hepsinden de geçtim bu çocuklar kaç aydır kirli elbiseleri giymek zorunda bırakılıyor bunu hangi vicdan kabul edebilir.Aksam herkes rahat evinde uyurken benim çocuğum sahursuz oruç tutuyor bu çocukların ahı sizi tutacak unutmayin
Nalan Yılmaz 3 ay önce
Yüzümüze aldıkları eğitim sabah 9/16 arası kaç tane derse giriyorlar nasıl aynı şey olur. Konu anlatılmıyor. Sadece verdikleri testlerden sorular çözülüyor. Bizim aldığımız eğitim günde 3 saat oda internete bağlan diğerlerini bekle zaman geçiyor. Çok saçma olmuş. Çoğu insan maaşlarını düzenli alamıyor.çocukların psikolojisi bozuldu.lgs denen saçma bir sınavı girecekler.devlet kimin yanında. Biz ebeveyn olarak çok zorlanıyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@