1 Meslek Grubu Daha Eklenerek 5 Meslek Grubuna 3600 Ek Gösterge Hazırlandı!

1 Meslek Grubu Daha Eklenerek 5 Meslek Grubuna 3600 Ek Gösterge Hazırlandı!

3600 EK gösterge hazırlandı! Haberleri 4 meslek grubu için ilaç niteliğindedir. Tam olarak 1,6 milyon sayıda memuru alakadar eder bu göstergelerin yapılması gereken bütün hazırlıkları da bitirildi.

İlan365'in haberine göre; üzerinde detaylı çalışmalar gerçekleştirilen yapılandırmalara göre; hem bu durumu kapsayan emekli vatandaşların hem emekli ikramiyesi alan vatandaşların hem de memuriyet görevi devam eden vatandaşların maaşlarında belirli zamanlar yapılacaktır.


  Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak 3600 ek gösterge konusunda vatandaşa söz vermiş ve bu sözünü de yerine getirmiştir. Ülkemizde yer alan 1.600 milyon vatandaşın ilgilendiği bu konu, büyük bir kesimin yüzünün gülmesine ve büyük bir oranda rahatlamasına da yardımcı olmuştur. Yeni yapılan düzenlemelere göre; emekliliğe hazırlanan memur kişilerin aldığı maaşlar ve emekli ikramiye tutarları en asgari 25.000 TL tutarında bir artış gösterecektir. Aynı zamanda; polis, öğretmen, din insanları, hemşirelik mesleğiyle uğraşan kişiler ayrıt edilmeksizin bu düzenlemeye dahil edilecektir.

 Düzenleme detaylı bir inceleme alındığında ise, yaklaşık olarak 1 milyon 100 bin tane öğretmenin, 280.000 tane polisin ve son olarak da 120.000 tane din görevlisinin bu hizmetlerden faydalanabileceği belirtilmiştir. Maaşlar yüzde 20 zamlanacak! Haberleri bu meslek grubuyla uğraşan herkesi ilgilendirdiği için; konuya ilişkin araştırmalar da hız kesmeden devam etmektedir. Aynı zamanda bu fırsattan yararlanabilecek bütün vatandaşlar da memnuniyetlerini ve teşekkür dileklerini de her fırsatta dile getirmeye devam etmektedir.

 Eşitliğin Sağlanması Bekleniyor


 Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Hazine ve Maliye bakanlığı ile ortaklaşa bir çalışma sürdürmeye devam eden AK Parti grup yetkilileri de yeni düzenledikleri ve vatandaşı düşünerek tasarladığı bu teklifi meclise sunmak için gün saymaya devam ediyor.


 Yeni tasarlanan paketin içeriği ise, bütün meslek grupları arasında gerekli eşitliğin sağlanabilmesi yönünde olmuştur. Yeni getirilmeye hazırlanan düzenleme sistemi ile hem yapılan görevlerin ücretleri hem de emekli maaşlarının miktarının belirlendiği, göstergenin de cetveli tekrar tasarlanacak. Yeni planlanan göstergenin içeriği ise; kamuda uygunluğa bakarak yükselişe geçmenin de kapılarının aralanmasına katkıda bulunacaktır.

 Yapılandırmaya konulan bu uygulamaya göre yükseköğretimden ya da liseden mezun olmuş astsubaylara da unvan esasları yapılmaktadır. Astsubayların da 3600 ek göstergesinden yararlanabilmesi aktarılan bilgiler arasındadır. Yeni yapılandırma sisteminde astsubay kişilere yapıldığı gibi unvan statülerine göre ek gösterge tanımlanması söz konusu olduğu zaman ise, eğitim durumlarının nasıl olduğuna da kesinlikle bakılmamaktadır.

 Söz konusu 3600 göstergesi durumunun geçerli olduğu kişiler ise; din görevlileri, polisler, öğretmenler ve hemşireler olarak paylaşılmıştır. İdarecilik konumunda olan ve bu işi yapan kişilerin eğitim durumlarının nasıl olduğu göz önüne alındığında ise; 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olan kişiler, 3600 ek göstergesi paketi için başvuruda bulunarak düzenlemelerden de yararlanabileceklerdir.

İkramiyeler Ne Kadar Artacak?


3600 ek göstergesi düzenlemeleri ortaya çıktığı andan itibaren ise, durumdan faydalanabilecek kişilerin ikramiyeler ne kadar artacak? Soruları da zaman içerisinde büyük bir artış göstermeye devam etmektedir. İkramiyelerin artma oranının ise; en az 25 bin TL oranında olacağı verilen bilgiler arasındadır. Ek gösterge kabul gördükten ve yürürlüğe girdikten sonra ise; bu ücretlendirmeler emekli olan kişilerin aylık aldığı ücretlere de yansıyacaktır. Tasarlanan bu düzenlemelerden, emekli olan kişilerin yetim ve dullarının yararlanması da mümkün olacaktır. 3600 Ek göstergeye göre maaş artışları şu şekilde belirtilmiştir;

Hemşirelerin emekli maaşları; 532 TL artacak ve ikramiye artışları da 15.050 ve 25.000 TL aralığında olacaktır.


Polislerin emekli maaş artışı 530 TL olurken, ikramiye artışları 17.100 ila 25.000 TL arasında olacaktır.


Öğretmenlerin emekli maaş artışı 532 TL olurken, ikramiye artışları 17.100 ila 25.000 TL arasında olacaktır.

Haber Kaynağı: İlan365.Net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum