60 ay üstü tüm çocuklar okula kaydedildi...

60 ay üstü tüm çocuklar okula kaydedildi...

60 ay üstü tüm çocuklar okula kaydedildi

Bu yıl ilk kez uygulanmaya başlanacak olan 12 yıllık zorunlu eğitim kapsamında ilkokulların birinci sınıf kayıtları, adrese göre otomatik olarak yapıldı.
E-kayıt sistemi üzerinden adrese dayalı nüfus bilgileri esasına göre her çocuk en yakın okula yerleştirildi. MEB, velileri uyararak kayıt veya katkı parası altında zorunlu bağış ödememelerini istedi. Ayrıca velilerin herhangi bir evrak temin etmeden okullar açıldığında çocuğunu okula götürmesinin yeterli olacağı belirtildi. Veliler, çocuklarının kaydedildiği okulu, bakanlığın internet adresinden TC kimlik numarasıyla öğrenebilecekler. Öte yandan ilk ve ortaokullara ara sınıflardan öğrenci nakilleri, ağustos ayı içerisinde açılacak. Özel okul, konservatuar ve imam hatiplere kayıt ve nakillerde adres kontrolü yapılmadığından e-okul işlemleri açıldığında okul yöneticileri tarafından süresi içinde kayıt ve nakiller yapılabilecek. 

ZAMAN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.