Alan Değişikliği Davası  Danıştayda  Müdahil olabilirsiniz.

Alan Değişikliği Davası Danıştayda Müdahil olabilirsiniz.

Eğitim Söz Sen'in alan değişikliği için açtığı dava dosyası Danıştay 2.Dairesi’ne gitmiştir.Dilekçe vererek müdahil olabilrisiniz

 Bilindiği gibi sendikamız;MEB’in 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değişikliği Kılavuzu’nun “Başvuruda Bulunabilecekler” başlığı altındaki  “2.2. Talim Ve Terbiye Kurulu’nun 07.07.2009 tarihli ve 80 Sayılı Kararı ile 12.09.2012 Tarihli ve 5110 Sayılı Mütalaasıdoğrultusunda 2012 yılına mahsus olmak üzere olan alan değişikliklerine dair yaptığı yan alan değişikliği ibarelerine ve ayrıca zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği ile teknoloji tasarım öğretmenliklerine yapılan belgesiz geçişlerle,5110 sayılı mütalaaya karşı yürütmenin durdurulması üzerine dava açmıştır.

 

 

  

     Dava kimleri ilgilendirmektedir;

Öncelikle dava bu konuda zarar görmüş,etkilenmiş tüm eğitimcileri,mağdurları ilgilendirmektedir.Bunlar kısaca;

-Atama bekleyen meslektaşlarımızı,

-Yan alan geçişiyle norm fazlası durumuna düşen öğretmenlerimizi,

-Yan alan geçişiyle yeterli olmayan veya pişman olan öğretmenlerimizi,

-İl dışı özürden 5110 mütalaa çerçevesinde başvuranlar,

-Yan alan geçişiyle uygulamanın eşitsizlik yarattığına inanan ve ayrıca başvuramayanları,

-Geçişlerin yasal ve dayanaksız  ve eğitim açısından etik olmadığına inan tüm eğitimcileri v.b. yakinen ilgilendirmektedir.

 

         Dava dosyasının esas numarası ile hangi daireye gittiği belli olmuştur.

Dava dosyası Danıştay 2.Dairesi’ne gitmiştir.

Bu konuda etkilenip müdahil olmak isteyenler bulundukları yerde idare veya bölge idare mahkemeleri var ise oradan yok ise yine bulundukları yerdeki herhangi bir mahkeme kaleminden dilekçe başvurusunu(15 veya 20 TL)arasında matbu harcı karşılığında yapabilirler.

       Davaya müdahil olma dilekçesi verildikten sonra sendikamız hukuk servisine ilgili mahkemeden bize müdahil olma işlemi ile ilgili yazı gelecektir.

Yani olmak isteyenlerin ismi belirtilip bizim kabul edip etmediğimiz sorulacaktır.

    Mahkemeye bizler sendikamız tarafında olduğunu göstermek  için üye olanları kabul edeceğiz. Ayrıca ataması yapılmayan öğretmenlerimizden de sendikamız sitesinde fahri üyelik formunu dolduranları iletişim adreslerini arayıp teyit ederek kabul edeceğiz.Bu yüzden tüm üyelik formları özellikle telefon,e-mail v.b eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

      Sendikamız yönetim kurul kararı gereği sendikamız üzerinden kim hak aramak istiyorsa öncelikle sendikamıza desteği en azından üyelik bazında görmek istiyoruz.Bundan sonraki süreçlerde de her türlü haksızlığa karşı mücadele edeceğiz fakat haksızlığa uğrayanları da konuşmaktan öte yanımızda görüp çalışmalarımıza destek vermelerini bekliyoruz.Ancak bu şekilde istikrarlı bir duruşu yakalayabileceğimize inanıyoruz.

      Sizlere tüm mağdurlara yönelik müdahil olma dilekçe örneğini de yayımlıyoruz. İsteyenler ufak tefek kendi ifadelerinden de katabilirler.Bu konuda ne kadar mağdura ulaşılabilir ise o kadar etkili olunacağını düşünmekteyiz.

Burada dava dosya numarasını vermiş olmamız sizleri müdahil olarak kabul etmiş olmamız anlamına gelmiyor. Bu zamana kadar sendikamız üyemiz olmayanlara da her türlü özveriyi gösterip gece-gündüz demeden itiraz süreleri ve yapılması gerekenler ile ilgili olarak yeteri derecede yol göstermiştir.

Sendikamızı başka sendikalara üye olanlarda arayıp bilgi almaktadırlar fakat bazı öğretmenlerimizin isimlerini başka söyleyip yada numaralarını gizleyip aradıklarına şahit olmaktayız. Biz böyle bir davada taraf olmuş iken öğretmenlerimizin bu şekilde yaklaşımlarını gayri ciddi ve samimiyetsiz buluyoruz. Sendikalı olanların özellikle kendi sendikalarını sorunları konusunda çalıştırmaları en uygunu olacaktır.

    Bu nedenlerden ötürü sendikamızın iyi niyet yaklaşımlarının kullanıldığından ötürü üyelikler dışında yardım olunmayacaktır.

 

 

                                                                                  Eğitim-Söz-Sen

 

 

            Müdahil olma dilekçe örneği;

 

                          DANIŞTAY 2.DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA

 

         Eğitim-Söz-Sen(Eğitim ve Bilim Çalışanlarının Sözü Sendikası)’nın

Dava esas no:2012/………………...’lu davasına menfaat ilişkim olduğundan Eğitim-Söz-Sen tarafında müdahil olmak istiyorum.

 

     Gereğini saygılarımla arz ederim.                                  Tarih

 

Adres;                                                                                     İMZA                

………..                                                                              İsim-Soyad

 

 

NOT:Dava numarası online üyelik gerçekleştikten sonra verilecektir.

Bilgi:0505 768 27 12-0505 883 50 29   

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

46 Yorum