banner476

Aralık Ayı Ek Dersleri Erken Yatırılacak

Mali yılın 31 Aralık tarihi ile bitmesinden dolayı öğretmenlerin ücretleri Aralık ayı bitmeden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hesaplarına yatırılacak.

Özlük Hakları 23.12.2019, 10:01 23.12.2019, 10:03
Aralık Ayı Ek Dersleri Erken Yatırılacak

Hem kadrolu hem de sözleşmeli bir şekilde çalışan öğretmenlerin Aralık ayında girdikleri ek derslerin ücretleri Aralık ayı bitmeden hesaplarına yatırılacak. Aralık ayının son haftasında yatırılacak olan ek ders ücretlerinin öğretmenleri rahatlatacağı düşünülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu, sözleşmeli ya da ücretli olarak çalışan öğretmenlerin Aralık ayı ek ders ücretleri Aralık ayının son haftasında hesaplara yatırılacak. 2019 yılının bütçesi Aralık ayında kapanıyor. Bundan dolay ek derslere girerek ek ders ücreti hak eden öğretmenlere 21-25 Aralık 2019 tarihleri arasında ödemeler yapılacak. Sisteme göre Ocak ayının ilk haftasında ödenmeliydi ancak yıl bittiği için Aralık ayının son haftasında yatacak. 

Yazılandan daha az ek ders görevi yapan öğretmenlerin ek ders kesintileri Ocak ayında yapılacak. Ek ders ücretleri maaşın dışında öğretmenlerin ek olarak girdikleri dersler için verilen ücrettir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@