Askerliğini yapmış olan öğretmenin Hizmet Puanları silindi  mi

Askerliğini yapmış olan öğretmenin Hizmet Puanları silindi mi

Milli Eğitim Bakanlığı sessiz sedasız öğretmenleri üzecek bir işlem yapmış… Hizmet Puanı hesaplamalarında yapılan bu işlem birçok erkek öğretmenin bayan öğretmenler karşısında puan üstünlüğü bakımından haksızlığa uğramasına sebep olacak.

  Bakanlığın MEBBİS modülüne girerseniz erkek öğretmenlerin Hizmet Puanı hesaplamasında askerliklerini yaptıkları bölgelerin daha önce var olan puanları genel hizmet puanından çıkarılarak erkek öğretmenlerin Hizmet Puanı düşürülmüş. 

MEBBİS’e girerek puanlarına bakan erkek öğretmenler büyük şok yaşadılar. Askerliklerini yaptıkları bölgenin puanlarının Hizmet Puanından düşürüldüğünü gördüler. Askerlik sorunu olmayan bayan öğretmenler ve bedelli olarak yapmış erkek öğretmenler karşısında Hizmet Puanı bakımından mağdur konuma düşürülen erkek öğretmenler için neden böyle bir uygulamaya gidildiği çok tartışılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığının her yaptığı iş ve işlemde öğretmenlerin bir bölümünü mağdur etmesi ve sürekli sorun üretmesi infiale sebep oldu. Hangi gerekçelerle böyle bir uygulamaya gidildiğinin cevabının bir an önce bakanlık yetkilileri tarafından verilmesini bekliyoruz.

Aşağıdaki örnekte askerliğini yapmış olan öğretmenin o bölgedeki 10 puanı silinerek 200 olan Hizmet Puanı 190’a düşürülmüştür. 

Askerliğini yapmış olan öğretmenin Hizmet Puanları silindi  mi

TES Ordu Şubesi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

23 Yorum