Biri artık beni “İNSAN” yerine koysun ve anlatsın

Biri artık beni “İNSAN” yerine koysun ve anlatsın

Yönetmeliklere göre şimdiye kadar yapılması gereken ama yapılmayan öğretmenlerin il içi ve il dışı yer değiştirme işlemlerine isyan eden o mail:

Birileri işi gücü bırakıp anlatsın bana yarın sabaha umutla uyanmanın nasıl mümkün olacağını.
Beşinci yılını tek başına bir dağ köyünde bitirmek üzere olan bir öğretmenin artık buradaki görevini tamamladığını düşünüp il içi tayinle (il dışı bile değil) yer değiştirmeyi düşlerken henüz tayinler hakkında bir gelişme yaşanmamasını nasıl bir sağduyuyla karşılaması gerektiğini biri anlatsın.


Daha bir gece önce 5 kilometre ötede Ağrı Dağı Korhan Yaylası’nda PKK’lılarca kaçırılan 10 sivilden henüz bir haber yokken 5 kilometre ötede bir lojmanda tek başına bu geceyi nasıl güvenle geçirebileceğimi üşenmeden anlatsın biri.


Öğretmenlerin çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı başaranlar, hiç çekinmeden 4+4 zam oranını reva görenler, öğretmenlerin çalışma saatleri dünya ortalamasının altında diyenler bugün benim yaşadıklarımı görmezden gelerek beni hayattan soğutmayı başardıktan sonra yarın sınıfta nasıl bir performans sergilemem gerektiğini biri anlatsın.


Biri artık beni “İNSAN” yerine koysun ve anlatsın!! 



Bu mailde sessiz ve asil isyan bayrağını çeken öğretmen arkadaşımın sesi bir an önce yetkililer tarafından duyulmalıdır. Bu gün binlerce öğretmen il içi ve il dışı yer değiştirme uygulamasının başlatılmasını talep etmektedir. Gelin görün ki durum belirsizliğini korumaktadır. Hatta bazı bürokratlara göre bu sene yer değiştirme yapılmayacaktır. Ek ödeme alamayan, şiddet gören ve günah keçisi ilan edilen öğretmenler şimdide hakları olan yer değiştirme taleplerinin görmezden gelinmesiyle tam bir travma yaşamaktadır. Değeri para ile ölçülemeyen bu onurlu meslek grubu adına, yetkilileri göreve çağırıyorum.


Fatih AKYURT
Eğitimci / Sendikacı


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.