Bizler Beşik Uleması Değiliz

Bizler Beşik Uleması Değiliz

Öğretmenlerin isyanı büyüyor! Bizler Beşik Uleması Değiliz

Herkes birşeyler aldı. götürdü bizden. Kimi umutlarımızı,
Kimi hayallerimizi,
Kimi bilgilerimizi,
Kimi en güzel duygularımızı,
Çünkü..Çünkü..Bizler öğretmenleriz....

Nice devlet adamı,nice bilim nice din alimi,nice asker,polis,nice doktor,mühendis,nice sanatçı, sporcu,nice gazeteci ,nice hakim,savcı ...


Hepiniz nasıl yetiştiniz?  Acaba emeğimizin, hakkımızın geçmediği birileri var mı aranızda?


Şimdi hepiniz karşımıza geçmiş çalışmıyorsunuz,maaşınızı hak etmiyorsunuz, diyorsunuz.


Bizler, ülkenin sayılı zengileri arasına girmeyi ya da bir eli yağda bir eli balda yaşamayı umarak öğretmen olmadık.


Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde göreve hazırız diyerek mesleğimize başladık,köy, köy,kasaba, kasaba hizmet etmek için uğraştık.


Seçimde ,sayımda,sınavlarda, salgın hastalıkta,doğal afette,halkla ilişkilerde...Her kurumun aklına ilk gelen bizler ve okullarımız oldu.. 


Çünkü biz her yerde vardık.Yaptığımız hizmetlerin maddi karşılığı ya hiç olmadı ya da çok azdı,dert etmedik manevi hazzı ve huzur bize yeter dedik...Şimdi çalışma barışını ve huzurumuzu ''denge'' diyerek bozanlar bizi milletimize şikayet eder gibi demeçler veriyorlar.


Suçumuz ''YOKLUKTA DEĞİL, VARLIKTA EŞİTLİK'' istemek. 


Şunu sizin aracılığınızla hatırlatmak isterim, Bizler ''BEŞİK ULEMASI'' değiliz hak etmediğimiz birşeyi talep etmiyoruz..


Bizler ''Tarik-i ilimde külli meşakkat çekip bir mansıba gelen'' lerdeniz.Kadızâdeli değiliz.Biz kimseden el almadık ,etek öpmedik.


Kıymetli hocalarımız ellerimizden tuttu ve biz bize yol gösterenlerin o mübarek ellerini hürmetle öperek bu günlere geldik.


Öğretmenler olarak artık bu noktadan sonra ''gölge etmesinler başka ihsan''istemiyoruz.HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.