Canlı Derse Öğrenci Katılmadığında Ek Ders Ücreti Ödenir Mi? MEB'den Yeni Yazı

Canlı Derse Öğrenci Katılmadığında Ek Ders Ücreti Ödenir Mi? MEB'den Yeni Yazı

Uzaktan eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin canlı derslere katılmamaları nedeniyle yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılarak, karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları talebine MEB'den cevap geldi. Detaylar Mebpersonel.com'da...

Eğitim-İş Sendikası, ''Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, uzaktan eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin canlı derslere katılmamaları nedeniyle yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılarak, karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları'' talebi ile MEB'e yazı yazdı.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

MEB Personel Genel Müdürlüğü ise ilgili talep yazısına cevap verdi.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün 08.04.2021 tarihli ve ''Ek Ders Ücreti'' konulu yazısında şu ifadeler yer aldı:

''Öğretmenlerin, öğrencilerin derse katılmamaları nedeniyle yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.''

Yani ilgili cevap yazısına göre, canlı derse öğrenci katılmadığında ek ders ücreti ödenmeyecektir.

Mebpersonel.com olarak ilgili yazıyı sizlerle paylaşıyoruz:

evrak1618865865985-udf-1.jpgevrak1618865865985-udf-2.jpg

Bu yazının tüm hakları Mebpersonel.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca sadece kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının kaynak gösterilmeden alıntılanması halinde yasal takip başlatılacaktır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.