banner476

Direksiyon Sınavı Ücretleri Merkezi Sisteme Dönecek

Direksiyon Uygulama Sınavı Ücretleri Merkezi Sisteme Dönecek.

Özlük Hakları 10.10.2017, 20:56
Direksiyon Sınavı Ücretleri Merkezi Sisteme Dönecek

Direksiyon uygulama sınavı ücretleri yaklaşık 3 aydır ödenmiyor. Ödeme sistemiyle ilgili sıkıntıların olduğu ve konunun Danıştay'da olduğu belirtiliyor. 

Şu anki sistemde görev alan öğretmenler sınavdan sonra ilk veya ikinci iş gününde ücretini alıyordu. Ücretleri yaklaşık olarak 250 TL civarında oluyordu. Bu rakam sınavdan sınava değişiklik gösterebiliyordu.

Sitemize ulaşan bilgilere göre sistemde değişikliğe gidilecek. Ödemeler merkezi olarak yapılacak. Bu sebeple de direksiyon uygulama sınavı ücretleri düşecek.

Mebpersonel.com olarak talebimiz, sınavlarda görev alan ve bundan sonra da göreve alacak öğretmenlerin mağdur edilmemesi; ücretlerin düşürülmeden ve zamanında ödenmesidir.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (5)
Karahan 3 yıl önce
şımarıklık diyen arkadaş cidden şımarıklık yapıyorsunuz,belge alnak tüm öğretmenler için mümkün,neden almadınız,sabahın 07:00 sinden ajşamın 17:00 sine kadar bir şoför gibi her an tetikte ve tehlikede görev yapılıyor,bir kaza anında sorumlu siz oluyorsunuz,insanlar bu görevi alabilmek için de haftalarca kurslara gidiyor ama sizin için kolay "sana kim gir dedi girme kardeşim"her şeye bir cevap yazmak zorun da değilsiniz.susmak bazen erdemdir.insanların ekmeklerine saygınız olsun.
Yasin 3 yıl önce
Kendileri yapsin o vakit sinavi...
kenan 3 yıl önce
bütün öğretmenlere kurs verilsin isteyenlere o zaman bak bakim sınava giren sertifikayla ayrıcalıklı oldugunu düşünen şımarıklar böyle şımarabilecek mi görev bütün öğretmenlere açılınca havaları iner neymiş parası az mış girme sana kim gir diyor şımarıklar.
Muğla li 3 yıl önce
Milli egitim müdürleri fazla para almak amaciyla sinavlari günlere bölüyor. Buda gorev alan komisyonlarin ucretinin azalmasina neden oluyor. Yerkililer Asil bu sorunu cozsunler.
Kerembey 3 yıl önce
Kardeşim sertifikayi al sen de gorev alabilirsin ogretmensen tabi. Ben kac gun kursuna gittim direksiyon sinavindan gectik. Oldu iş güvenliğini de herkes denetleyebilsin o zaman. Mantikli mı sertifika almak şart. Bos bos konuşmasın bilmeyen.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@