MEB Bakan Yardımcısı çift maaş mı alıyor?

MEB Bakan Yardımcısı çift maaş mı alıyor?

MEB Bakan Yardımcısı çift maaş mı alıyor?

Bakan Mahmut Özer'in göreve gelmesi ile birlikte Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ahmet Emre Bilgili atanmıştı.

Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, bakan yardımcılığı görevi dışında Maarif Vakfı Mütevelli heyetinde görev almaktadır.

Maarif Vakfı Mütevelli heyetinde görev alan Bakan Yardımcısı bu görev nedeniyle huzur hakkı adı altında bir ödeme alıyor mu?

Konu ile ilgili Türkiye Maarif Vakfının kanununu ,incelediğimizde Mütevelli Heyetine huzur hakkı ödemesi durumunun olduğu ve bu ödeme miktarını ise Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlendiği görülmektedir.

Mebpersonel.com olarak Sayın Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili'ye şu soruları sormak isteriz.

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olma münasebetiyle Huzur hakkı adı altında bir ödeme alıyor musunuz?

Şayet böyle bir ödeme varsa Huzur hakkı adı altında ne kadar ödeme alıyorsunuz?

Şayet bu ödemeyi bugüne kadar aldıysanız Bakan Yardımcılığı görevine atanmanızdan mütevelli bu görevi bırakmayı düşünüyor musunuz?

Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili'nin bu konuda kamuoyunu aydınlatma adına cevap vermesi durumunda , açıklamalarını siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

Türkiye Maarif Vakfının konu ile ilgili kanun maddesi

MADDE 4- (1) Türkiye Maarif Vakfının bu Kanunda sayılan organlarına ve Türkiye Maarif Vakfı resmî senedi ile oluşturulacak yeni birimlerine ödenecek ücretler, harcırahlar ve yolluklar ile diğer özlük hakları Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir. (Ek cümle: 15/8/2016-KHK-674/1 md. ; Aynen Kabul: 10/11/2016-6758/1 md.) Mütevelli Heyetine ödenecek huzur hakkı ise Millî Eğitim Bakanı tarafından belirlenir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum