Meb, Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlerin sabırlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Meb, Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlerin sabırlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlerin sabırlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

 652 sayılı KHK ile Milli Egitim Bakanlığının Teşkilat yapısında değişiklikler olmuş fakat degişikliklerin yönetmeliklere yansıması bir hayli gecikmişti. Nitekim Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler haklı olarak atama yönetmeliklerini sabırsızlıkla bekliyor. KHK'ya göre il içi başvurularının Mayıs ayında duyurusunun yapılmaması, özellikle de öğretmenlerin özür grupları hakkında özlük haklarının kısıtlanacağı duyumları, yine taşra yoneticilerinin rotasyon konusundaki belirsizliklerden şikayeti ayrıca 4+4+4 eğitim sisteminin  sınıf ve branş ögretmenlerine tam olarak yansıtılmaması ve gelecekte bu öğretmenlerin ders saatlerinin etkilenip etkilenmeme durumu, branş öğretmeni olan idarecilerin derse girme zorunluluğu konusu gibi daha birçok sorunun yönetmeliklerle çözülmesini tüm eğitim çalışanları merakla bekliyor. 

 

 Eğitim Yöneticileri Seminerinde Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik 4+4+4 sistemini kapsamlıca anlatan bir kitapçık gösterip tüm eğitim camiasini bilgilendireceklerini, aynı şekilde İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak da yönetmelikleri hazırlayıp Sayın Bakana ilettik dese de eğitim camiası bu kadar bekleyişe tahammül edememektedir. Özellikle Eğitim Camiasinin Özluk hakları konusunda yoğun bir eleştiri alan Sayın Bakanın bu süreci hızlı bir şekilde atlatmasi gerekiyor.
 
Yoksa Eğitim camiası haklı olarak bu yönetmeliklerin üstüne çay mı döküldü diye    serzenişlerini dile getireceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.