Meb'te Yeni Sistemde  Yönetici Atama Sayıları Artacak mı?

Meb'te Yeni Sistemde Yönetici Atama Sayıları Artacak mı?

Yeni sisteme geçilmesi ile yönetici atamalarının % 25 oranında artacağını söyleyebiliriz

 

Sayın Dinçer göreve geldiği günden beri rasyonel ve radikal kararlar alarak MEB bünyesinde birçok yenilikler ve değişiklikler yapmıştır. Çıktığı her platformda 4+4+4 şeklide zorunlu 12 yıldan oluşacak yeni eğitim sistemini anlatmaya ve tanıtmaya çalıştığını görmekteyiz.Bazı Eğitim sendikaları ve siyasi çevreler yeni sisteme geçişin birçok sorunu birlikte getireceğini iddia etmekte. Bu sorunlardan bazıları 5. sınıf öğretmenlerinin norm fazlası olacağı, kız çocuklarının okullaşma oranının düşeceği gibi...

Katıldığı bazı televizyon kanallarından bu ve benzeri sorunların oluşmayacağını sayın Dinçer anlatmış bizde "Dinçer’den Kanal24’e önemli açıklamalar" başlıklı haberimizle sizlerle paylaşmıştık.

Sayın Bakanın dile getirdiği gibi mevcut sistemin komple değişmediği sadece daha esnek yapıya yani gelişen dünyaya ayak uydurabilen bir sisteme dönüştürüldüğünü görmekle birlikte Mebpersoneli.com ekibi olarak  4+4+4 eğitim sistemine geçişin  siyasi saplantılardan ve ideolojilerden uzak sadece pedogojik anlamda değerlendiriyor ve kanayan bir yara haline gelen Türk eğitim sistemini adeta tedavi niteliği taşıdığını düşünüyor ve destek veriyoruz.

Yeni sistemle ilk 4 yıl ilkokul ikinci 4 yıl ise ortaokul diye ayrılmakta. Fiziki mekanı elverişsiz okullarda ortaokul ve ilkokul şimdi olduğu gibi birlikte olacak. Fiziki mekanı elverişli okullarda ise 1 bina ilkokul,diğer bina ortaokul veya 1 bina ortaokul, 1 bina lise şeklinde oluşturulacak. Fiziki mekanların ayrılması ile eğitim kurumlarının yönetici ihtiyacının da artacağı kanısındayız.

Yeni sisteme geçilmesi ile yönetici atamalarının % 25 oranında artacağını söyleyebiliriz

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.