Norm Fazlaları Res'en Atanacak.

Norm Fazlaları Res'en Atanacak.

Norm Fazlaları Res'en Atanacak


Manisa Valiliği okullara gönderdiği yazı ile norm fazlası konumdaki öğretmenlerin ihtiyaç olan okulları istememeleri halinde res'en atanacaklarını duyurdu.

 
 
Manisa Valiliği Norm Kadro Fazlası Öğretmenleri okullara gönderdiği yazı ile uyardı.
 
            Gönderilen yazıda Merkez ve İlçe eğitim kurumlarında norm kadro fazlası durumunda bulunan öğretmenlerimiz ile ilgili olarak:
 
            "Eylül ayında, merkez ve İlçe eğitim kurumlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumları Müdürlüğümüz wcb sitesinde yayınlanacak ve Bakanlığımız Norm Kadro Yönetmeliği ile Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönelmeliğindeki Madde 41- "ihtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri" başlığında belirtilen madde hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
 
            Bu nedenle;
 
            İlçenizde/kurumunuzda norm kadro fazlası durumunda bulunan öğretmenlere, şu anda yer değiştirme dönemi olduğunun, il dışı ve özür başvurularına da müracaat ederek yer değiştirme talebinde bulunabileceklerinin ve ileride mağdur olmamaları açısından bilgilendirilmeleri gerekmektedir.
 
            Müdürlüğümüzce il dışı ve özür atamalarının bitmesi ile birlikte ilimiz merkez ve ilçelerimizde ihtiyaç bulunan eğitim kurumlan Eylül ayı itibari ile Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanacak olup. norm kadro fazlası öğretmenlerin atanmak istediği kurumlar yayınlanacak ve öğretmenlerin görev yerleri öncelikle istekleri, isteklerinin olmaması halinde ise res' en hizmet puanı esasına göre Valiliğimizce Yönetmelik ve Mevzuat hükümleri doğrultusunda değiştirilecektir.
 
            Bilgilerinizi ve ilgililere gerekli duyurunun yapılması için gereğini rica ederim." demektedir.
 
A. Rasim Asker HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum