Norm Fazlası Sınıf Öğretmenlerine Köy Yolu Gözüktü

Norm Fazlası Sınıf Öğretmenlerine Köy Yolu Gözüktü

Norm Fazlası Sınıf Öğretmenlerine Köy Yolu Gözüktü

 Kamuoyunda ''4+4+4'' olarak bilinen  yeni eğitim sisteminin ilkokuldaki  öğrenci sayısını arttırması beklentisi,  öğrenci mevcudu yetersizliği nedeniyle kapatılan köy okullarının  yeniden açılmasını gündeme getirdi.  Yeni sisteme ilişkin okul planlaması İl Milli Eğitim Müdürlükleri yapmaya başladı.  İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, 26 köy okulunun  yeniden açılmasını kararlaştırdı.

 
İzmir  Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, 2012-2013 yılından itibaren hayata geçecek  yeni  sisteme yönelik hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.
 
Okul planlamalarını 4 şekilde yaptıklarını  anlatan  Bardakcı, birbirine yakın, aynı kayıt  bölgesindeki  okulları ilkokul ve ortaokul olarak planladıklarını, aynı bahçe içinde birkaç bloklu okullarda ise blokları ilkokul ve ortaokul olarak ayırdıklarını kaydetti. Bardakcı, bölgesinde  tek olan başka bir okulla  öğrenci   paylaşımı yapamayacak okulları sabahçı-öğlenci olacak şekilde ilkokul ve ortaokul olarak planladıklarını ifade ederek, ''Okula başlama yaşıyla  ilgili  de  düzenleme  yapılan  yeni  sistemle, ilkokulda  öğrenci sayısında artış olacağından, kapatılan 26 köy okulunu tekrar açacağız'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum