banner476

O İşçiler Kadroya Alınacak

CHP'li belediyelerin sözleşmelerini veya iş akitlerini fesih ettiği personel hakkında flaş bir gelişme meydana geldi. Buna göre işten çıkarılan işçiler hükümet tarafından kadroya alınacak.

Özlük Hakları 11.12.2019, 17:02
O İşçiler Kadroya Alınacak

31 Mart 2019'daki seçimler sonrasında, Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya gibi yerlerde bazı belediye yönetimlerinde parti değişiklikleri meydana geldi.

Parti değişikliği sonrasında CHP Genel Bşakanı Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklama yapmış ve söz vererek işçilerin işlerinden çıkarılmayacaklarını belirtmişti.

Yaşanan işten çıkarmalara ilave olarak, 2019 yılının son günlerinde belediyelerin bir çok sözleşmeli personelin sözleşmesini uzatmayacağı belirtildi.

İŞTEN ÇIKARILANLARA KADRO VERİLECEK

Ayrıca bu durum hakkında kulis bilgileri de ortaya çıktı. Buna göre hükümetin, işten çıkarılan işçiler ve belediyelerde çalışan sözleşmeli personele iş güvencesi tanıyacak şekilde bir kadro verilmesine yönelik çalışma yaptığı iddia edildi.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Çay açıklamalarında "Ocak ayından önce hazırlanmış olan bir kanun teklifiykle kadro verileceğini ve iş akdi sonlandırılmış kardeşlerimizin de bu kanundan faydalanarak döneceğini yetkili ağızlardan duymuş bulunmaktayım" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@