Öğretmene Rotasyon yeniden gündemde Rotasyon Yapılacak Mı?

Öğretmene Rotasyon yeniden gündemde Rotasyon Yapılacak Mı?

Öğretmene Rotasyon yeniden gündemde Rotasyon Yapılacak Mı?

2015 yılında yayınlanan ve halen geçerli olan , MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 48.Maddesinde 8 yılını dolduran öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmesi düzenlenerek Öğretmene Rotasyon Uygulaması konusunda ilk adım atılmıştı.

2015 yılında MEB tarafından Öğretmene Rotasyon uygulaması konusunda aynı kurumda 15 yılını dolduran öğretmenlerin yönetmelik gereği rotasyon uygulanması adına başvurular alınmıştı ve sonuçların açıklanacağı gün MEB tarafından yapılan açıklama ile Öğretmene Rotasyon uygulaması rafa kaldırılmıştı.

2015 yılından beri yönetmelikte yer alan Öğretmene Rotasyon Uygulaması halen yürürlükte olup uygulanmamaktadır.

MEB öğretmene rotasyon konusunda nasıl bir adım atacağı merak konusu çünkü bu yıl Aralık ayında yapılacak olan Eğitim Şurasında Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Konularında radikal kararlar alınacağı şimdiden konuşuluyor ve her atama dönemi yer değiştirmeyen binlerce öğretmene çözüm bulma adına Öğretmene Rotasyon Uygulamasının düzenlenerek 2022 yılı birlikte uygulanması planlanıyor.

MEB yetkileri tarafından resmi bir açıklama yapılmayana kadar Öğretmene Rotasyon Konusu gündemdeki sıcaklığını korumaya devam edecek gibi gözüküyor.

Mebpersonel.com olarak aşağıda bulunan Öğretmene Rotasyon Uygulanmalı Mı? anketimize katılarak bu konudaki fikrinizi oylayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum