Öğretmenler 'Artık Daha Az Çalışacağım' Diyor

Öğretmenler 'Artık Daha Az Çalışacağım' Diyor

Öğretmenler 'Artık Daha Az Çalışacağım' Diyor


Son zamanlarda öğretmenler o kadar bunal(tıl)dı ki, tatil bile öğretmenlerin gerginliğini almaya yetmedi. Çünkü MEB tatil demeden yeni açıklamalarla öğretmenlerin yakasını tatilde de bırakmadı.
Eğitim haber sitelerine girmeye korkar hale gelen öğretmenler, her an “kötü bir haber” almanın tedirginliğinde.


Birden bire okullarında norm fazlası haline gelen sınıf öğretmenleri ne yapacağız diye kara kara düşünürken, dönüşen okullardaki branş öğretmenleri de aynı kaygıları paylaşır duruma geldi.


SADECE 7 İL AÇILDI
İl dışı yer değiştirmeyi tercih edecek sınıf öğretmetmenlerine açılan sadece 7 il moralleri fazlasıyla bozmaya yetti.

İl emrinin kaldırılmış olması aileleri perişan etmişken öğrenim özrünün kaldırılmasıyla anayasal bir hakkı elinden alınan öğretmenler bu duruma büyük tepki gösterdi.

MEB’in yanısıra diğer hükümet yetkilileri de öğretmenleri alışıldığı üzere yetersizler, çalışmıyorlar, performansları ölçülmeli diye eleştirirken öğretmenler artık sabrın tükenme noktasına gelmiş oldu.

ÖĞRETMEN MESLEĞİNDEN SOĞUDU
Bakanlığın yeni uygulamalarından korkar hale gelen öğretmenler, itibarsızlaştırılan mesleklerinden soğudu.

Bir çok iletide öğretmenler bu eğitim öğretim yılında eskisi kadar gayretli olamayacaklarını!, fedakarlık yapamayacaklarını! dile getirmekte. Öğretmenliğin bir sevgi işi olduğunu belirten öğretmenler bu meslek sevgisini yavaş yavaş kaybettiklerini belirtmekte.


Birçok öğretmen şimdi “madem yetersiziz, madem çalışmıyoruz, madem maaşımız bu kadar, bundan sonra nasıl nitelendiriliyorsak aynen o öğretmen olacağız” demekte.eğitimciyiz


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum